6 czerwca 2014

Emeryt zmarł w sądzie w czasie procesu z ZUS


68-letni mężczyzna z Jarocina zmarł w ostatni piątek, po tym jak na sali sądowej usłyszał niekorzystny dla siebie wyrok w sporze z ZUS - informuje portal Nasze Miasto.

"Przed Sądem Okręgowym w Kaliszu mężczyzna procesował się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Mieszkaniec Jarocina odwołał się od decyzji ostrowskiego oddziału ZUS, który, jego zdaniem, przyznał mu zbyt niskie świadczenie" - czytamy.
Podczas odczytywania niekorzystnego dla siebie wyroku, emeryt zasłabł. Pomimo trwającej niemal godzinę reanimacji nie udało się go uratować. Najprawdopodobniej umarł na zawał serca. 

- Wydaliśmy decyzję zgodnie z przepisami, z którą świadczeniobiorca mógł się nie zgodzić. Miał do tego prawo i wniósł odwołanie do sądu - odpowiedział na 
pytaniehttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png "Faktu" Dariusz Bieganek z ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. 

Z ZUS-em procesują się tysiące Polaków. W samym pierwszym półroczu 2013 r. do sądu wpłynęło ponad 80 tys. wniosków o zmianę decyzji ZUS. 

Statystycznie można to oczywiście uznać za margines, bo rocznie decyzje wydawane przez ZUS liczy się w milionach. Trzeba jednak pamiętać, że każda błędna decyzja wydana przez urzędnika może być krzywdząca dla obywatela i podejście statystycznie do tej sprawy niekoniecznie jest najlepsze.

53 komentarze:

 1. Bardzo mi żal tego człowieka i jego rodziny. Wyrazy głębokiego wspólczucia.
  Jesteśmy tylko ofiarami panującego systemu. ZUS i inne ważne instytucje w naszym kraju są bezwzglęgne jeśli chodzi o dokładne informowanie co komu i dlaczego !! Przeciętny obywatel naszego kraju nie ma pijęcia na jakich zasadach oblicza się świadczenia emerytalne. Wykładnie urzędowe nic mu nie mówią. Sama też mam mętlik w głowie starając się ogarnąć ten temat i pewnie nie będę w pełni uświadomiona dlaczego w takiej wysokości jest emeryrura .Panie w Zusie tłumaczą różne sprawy w sposób dla siebie wiadomy co nie zawsze rozumie petent. Jako urzędnik pracujący staram się tłumaczyć ludziom ich wątpliwości na zasadzie "jak chłop krowie na rowie". i to działa. Pozdrawiam blogowiczów. Anna z Opola

  OdpowiedzUsuń
 2. Wy się tak, qwerty, nie napinajcie i nie nabzydyczajcie. Zostaliście zdemaskowani przez blogowy kolektyw. Lepiej złóżcie szczerą samokrytykę. Od wrażych blogów się odetnijcie, dajcie odpór i zadajcie kłam temu, co tam głoszą (my wiemy, kto za tym stoi i na czyj młyn ta woda!). Zdemaskujcie koniecznie Waszych mocodawców (prowodyrów i podżegaczy), którzy nakazali Wam (cynicznie wykorzystując Waszą emerycką niedojrzałość i brak emeryckiej czujności) wykonywać krecią, prowokatorską i wrogą robotę jątrzenia, mieszania, kręcenia i chachmęcenia na jedynie słusznym emeryckim blogu. No i koniecznie przyrzeknijcie, żeście w końcu przejrzeli na oczy i bezgranicznie wierzycie w słuszność i nieśmiertelną siłę myśli jakże jasno wyrażanych tu wielokrotnie przez Niezłomnego Chorążego Naszej Sprawy. Uczyńcie to, qwerty, a kolektyw Wam wybaczy i wspaniałomyślnie puści w niepamięć Wasze bezsporne winy. A kto wie - może nawet wezwie na kolejny, zwycięski bój i powierzy Wam jakiś opowiedzialny odcinek...
  Krzyżak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzyżaku !
   Komentarz kapitalny. Nic dodać ani nic ująć. Chylę czoła. Czapki z głów.
   Pozdrawiam. Ola.

   Usuń
  2. Od pisania prosto i po linii - są tu widać inni...
   Krzyżak

   Usuń
  3. Krzyżaku,
   Tak trzymać. Komentarz bomba.

   Usuń
  4. Emeryci, czy wykorzystani, czy nie, obiektywnie dodam, że też skorzystali. Odzyskali zawieszone świadczenia i odsetki, opanowali przepisy emerytalne. W przeciwnym razie nie byłoby tylu podziękowań w komentarzach. O ile dobrze sobie
   przypominam autorką zlotu była Zofia z Bydgoszczy, więc wygląda to na inicjatywę oddolną, chyba, że to wszystko było ustawione od początku, anonimowo można łatwo pisać pod jakimkolwiek nickiem i podszywać się za wdzięczną emerytkę.

   To takie moje refleksje.

   Usuń
  5. Czy emerytura 1500zł brutto = 1200zł netto, którą już oskubano przy waloryzacji 2012r to była wysoka emerytura, że wytykasz Jaromirowi jego zainteresowanie sprawą waloryzacji ? No to po co byłoby walczyć o odzyskiwanie po kilkanaście tys. zawieszonych złotych ? Ta wysokość dopiero niektórych poraża. A moze oddać też dom wart 1 mln zł pod drogę bez odszkodowania ? Przecież są bezdomni i też żyją....

   Usuń
 3. Biedny człowiek... W takich sytuacjach ktoś z rodzinny powinnien zgłosić się po poradę prawną, by oszczędzić starszej osobie zmartwień, może wtedy nie doszło by do takiej tragedii.

  OdpowiedzUsuń
 4. ZUS dba o to, by sady miały co robić. Kwadratura koła. Absurd goni absurd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochani! Napisałam skargę do Pani Prezes SA w Gdańsku tak jak zrobiła to Pani Daniela.Od stycznia czekałam na wycofanie apelacji w SA w Gdańsku! Podobno sprawę już umorzono ale uwierzę jak dostanę na piśmie! Teraz zapewne czeka mnie przeprawa z dokumentami. Wyślą do ZUS czy nie??? . Dziękuję Pani Danielo i pozdrawiam.BK

  OdpowiedzUsuń
 6. Dajcie spokój tym głupim i absurdalnym dyskysjom. Blog, jak potwierdza zycie wielu osobom pomógł i był potrzebny. Teraz jeśli spełnił swą rolę może stanowić ciekawe forum. Jednak to co ostatnio czytam - to oznacza, że dla niektórych stanowi ring do wymiany ciosów.
  Przestaje to być zabawne i sympatyczne.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś bezczelnie rozbija emerycką solidarność i koniecznie nie chce dopuścić do powstania stowarzyszenia.A emeryci jak zwykle,pomimo lat doświadczeń żywota w peerelu,dają się podpuszczać

  OdpowiedzUsuń
 8. teraz powstał problem z podatkiem od wypłaconych zawieszonych emerytur gdyby wpłacane były w terminie to 18% podatek a tak to 2 przedział 32% dla pracujących emerytów lub kto otrzma odprawę emerytalną w 2014 roku

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Danielo i Panie Krzysztofie, mam pytanie !
  Jestem w wieku ochronnym , czy zakład pracy może mi zmienić stanowisko na niższe ? Tak mój zakład pracy zrobił, zostawił mi pensję . Do tej pory dojeżdżałam samochodem służbowym do pracy do innego miasta, po zmianie stanowiska odebrano mi samochód i muszę dojeżdżać własnym i pokrywać koszty. Czy to nie jest pogorszenie warunków pracy?
  Czytałam kodeks pracy i według mnie zakład pracy nie ma prawa tego zrobić.
  Bardzo proszę o Waszą opinię. Jest to dla mnie bardzo ważne.
  Ela rzeszów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.infor.pl/prawo/emerytury/emerytury-2014/327607,Okres-ochronny-przed-emerytura-a-zmiana-stanowiska-pracy.html

   Usuń
  2. Czytałam ten link , tylko boję się ,że mogły wejść inne przepisy .Bardzo dziękuję
   Pozdrawiam
   Ela

   Usuń
  3. Pani Elu, może sie przydadzą informacje o Wirtualnej Kancelarii Prawa Pracy, uruchomionej przez "Rzeczpospolitą", zawarte w poniższym artykule?

   http://prawo.rp.pl/artykul/757698,1116285-Wirtualna-Kancelaria-Prawa-Pracy-ruszyla.html

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
   Ela

   Usuń
  5. Elu,
   Przeczytaj sobie "interpelację 9990" i przywołany w odpowiedzi na nią wyrok SN z dnia 3 kwietnia 2008r - II PK 286/07.

   Usuń
 10. Mam zapytanie czy ws. kobiet rocznika 53 zostały podjęte jakieś działania przez nowo powstałe stowarzyszenie, wszak miała być to pierwsza sprawa , którą ono się zajmie .
  Czy ktoś z członków zarządu przygotowuje jakieś pisma , projekty, zbiera opinie czy tym podobne sprawy aby zgromadzić jakiś materiał , z którym wystąpi gdzieś dalej.
  Czy to stowarzyszenie jest bo jest i tylko płacić mamy składki?
  Jeśli mają miejsce jakieś " ruchy w sprawie" to proszę nas informować o ich postępach. Proszę o odniesienie się do tego wpisu kogoś z członków zarządu i przewodniczącego.
  R-53

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dopiero dobra postawa - co zarząd stowarzyszenia zrobił? Opamiętajcie sie, zamiast zadawania pytań innym, zadaj sobie człowieku roszczeniowy, a co ty mógłbyś zrobić ? Płacenie składek, to najprostsza rzecz.

   Usuń
  2. Jeśli ja mam sama zająć się swoją sprawą / co z resztą uczyniłam / to po co mi stowarzyszenie ?
   Stowarzyszenie powstało, wybrało władze i tym samym upoważniło je do działań na rzecz emerytów.
   No jak mamy tak działać , że każdy ciul na swój strój to do tego stowarzyszenie nie jest mi potrzebne.
   Tylko zawsze mi się wydawało ,że w grupie siła patrząc choćby na sprawę zawieszonych emerytur. Sama brałam udział w tej akcji i pisałam pisma do komisji senackiej i innych , podobnie jak skierowałam petycję do senatu ws. rocznika 53 z wiadomym skutkiem.
   Nie mam postawy roszczeniowej bo sama nie siedzę z założonymi rękami i złożyłam sprawę do sądu świadoma jej negatywnego rozstrzygnięcia.
   Pokładam nadzieje w stowarzyszeniu no ale jak na razie to jest smutna cisza.
   Ty zaś z 20:44 powiedz co zrobiłeś od siebie oprócz wykładu ?
   R-53

   Usuń
 11. Xenefont o/Olsztynx11 czerwca 2014 23:15

  PROSZĘ NAS...bądźmy zawsze sobą!!!! ... I razem.... Xenefont! Pozdrawiam zza Oceanu Swoje Koleżanki i Kolegów.Tęsknię, nie narzekam, już w sierpniu będę w Juracie z powodu nadzwyczajnej tęsknoty!!! Dziękując Danieli, Widze,Teresom,wszystkim Paniom, Panom....Pozdrawiam i zrobić proszę porządek na Blogu!!! Pa. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Miłe Panie z r.53! Dalszy ciąg sprawy poruszanej w art. Pani Bożeny Wiktorowskiej „ Każda wypłacona złotówka obniża świadczenie ".
  Pani Poseł Beata Mazurek zwróciła się tym razem, w oparciu o przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora o odpowiedź dot art.25ust.1b do Premiera. Pierwsza odpowiedź na jej interpelację nr 25774 była niesatysfakcjonująca a więc słusznie Pani Poseł postąpiła. Chwała jej za to.Odpowiedź na jej zadane pytania powinna nastąpić w terminie dwóch tygodni. Informację wraz z treścią pisma otrzymałam z biura Pani Poseł.Pozdrawiam Wiga
  Mam pytanie , dlaczego nie ukazują się komentarze w zakładce rocznik 53.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wigo, dziękuję za wspieranie osób pokrzywdzonych art. 25 ust. 1b. Niektóre z Pań nadal aktywnie działają. :)

   Usuń
  2. Właśnie co się dzieje z zakładką rocznika 53? Przecież sprawa dla nas jest cały czas aktualna.
   Pani Izo prosimy o pomoc. Dziękuje.
   Krystyna

   Usuń
 13. Taki komentarz jest pod wczesniejszym postem:

  "12 czerwca 2014, 09:05:07 | noreply@blogger.com (Anonymous)

  Do stowarzyszenia będą wstępować ludzie tylko wtedy gdy zobaczą w tym jakiś sens. Na tę chwilę stowarzyszenie jest martwe bo nawet nie odbywa się dyskusja w szerszym gronie na blogu co zarząd zamierza zrobić ze sprawą kobiet rocznika 53 w związku z obietnicą złożona na zlocie. Nikt nic nie robi , o niczym nie informuje , nie poddaje propozycji do działania pod rozwagę więc jak ktoś ma być zainteresowany wstąpieniem do stowarzyszenia ,jeśli jego władze siedzą cicho jak myszy pod miotłą.
  Przewodniczący i jego zastępcy stowarzyszenia nie chowajcie głów w piasek odezwijcie się . Jak nie macie nic do powiedzenia czy zaoferowania to powiedzcie to."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem czy są osoby które jeszcze nie otrzymały zawieszonych emerytur ? ZUS Rybnik nie wszystkim jeszcze wypłacił a tłumaczą się nawałem pracy i że wszystko liczą na piechotę. Tak ze nie wszyscy cieszą się z zwróconych pieniążków
   Pozdrawiam Tyszanka

   Usuń
  2. Niestety, Gdańsk też jeszcze nie wypłacił. Podobna sytuacja jak u p. Danieli i trzeba jeszcze wile cierpliwości.

   Usuń
  3. Niestety, ja też jeszcze nie mam zwrotu zawieszonej emerytury.Wniosek o wypłatę złożyłam w ZUS 19 lutego.16 kwietnia ZUS złożył do SA pismo procesowe o wycofanie apelacji od mojego korzystnego wyroku w SO / a więc po 56 dniach od mojego wniosku/ SA Kraków 7 maja już umorzył postepowanie.Od tego postanowienia przysługiwało mi zażalenie, które mogłam złożyć przez prawnika do SN w ciągu 7 dni od otrzymania niniejszgo postanowienia czyli od 20 maja.ZUS zawiadamiając mnie o złożeniu pisma o wycofanie apelacji poinformował mnie , że niezwłocznie po zwrocie akt do ZUS wraz z prawomocnym orzeczeniem sądu podejmie decyzję o wypłacie. Na razie cisza.........

   Usuń
 14. Też czekam na wypłatę ZUS Gdańsk!!! Myślę ,że jesze wiele osob czeka! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekasz na wypłatę,a czy otrzymałaś z ZUS decyzję o wypłacie zaległych emerytur z odsetkami? Kasia

   Usuń
  2. Nie dostałam jeszcze decyzji!! Basia

   Usuń
 15. ZUS CHORZÓW też działa w ślimaczym tempie tak,że trzeba jeszcze wiele cierpliwości aby móc się cieszyć ze zwróconych emerytur.

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że takich osób czekających na wypłatę "zaległych" jest mnóstwo. Ja również do nich nalężę. Pozdrawiam spowolniony w działaniu decyzyjnym rybnicki ZUS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS Białystok też się nie spieszy.Wiele osób nie otrzymało jeszcze zaległej emerytury.

   Usuń
  2. http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/803263,zwrot-zwieszonej-emerytury-dopiero-po-rozliczeniu-zarobkow.html

   Usuń
  3. A to komentarz do tego artykułu
   To jakaś dziwna grupa emerytów reprezentowana przez pana Strudzińskiego. Zawsze ma możliwości bycia poza obowiązującym prawem. Nawet Trybunał Konstytucyjny orzekł na ich korzyść - a przecież zawsze wypowiada się na niekorzyść zwykłych emerytów.

   Usuń
  4. Zawsze to łatwiej wietrzyć podstęp niż zadać sobie trud przeczytania tych paru artykułów ustawy rekompensacyjnej.

   Usuń
 17. Ja tez czekam na zwrot emerytury. SA Wrocław co prawda odesłał akta do ZUSu, ale zamiast do mojego miasta, to do ZUSu we Wrocławiu. Dało sie do tego dojść po moich telefonach i pomocy pani a działu prawnego w rodzimym ZUSie. Szkoda słów! Pozdrawiam, szczególnie serdecznie, wszystkich "oczekujących". B.N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam decyzję z wyliczeniem zaległości i naliczonymi odsetkami - w Toruniu. Wypłata wraz z czerwcową emeryturą, pozdrawiam oczekujących i życzę cierpliwości

   Usuń
 18. Rada Ministrów przyjęła (10 czerwca br.) propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2015 r., przedłożoną przez ministra pracy i polityki społecznej.
  Rząd proponuje Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2015 r. na ustawowym minimum wynoszącym 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2014 r.
  Jaromir

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe i ważne:

  http://prawo.rp.pl/artykul/756571,1117365-Trybunal-Konstytucyjny-rozstrzygnie--komu-przysluguje-zasilek-chorobowy.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja również dostałam decyzję o zwrocie zawieszonych z wyliczonymi odsetkami - wypłata 25 czerwca - wszystkim, którzy pomogli mi w pisaniu pozwów do Sądów - dziękuję. Przebrnęłam przez wszystkie instancje i choć wszędzie wyroki były negatywne, to dzięki ustawie mam decyzję pozytywną - serdecznie pozdrawiam wszystkich Blogowiczów - Elżbieta z Warszawy - ZUS - Oddział Praga Południe

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja miałam rozprawę w SA Szczecin 13 marca. Wniosek o wypłatę zaległych złożyłam 19 lutego. SA orzekł oczywiście na moją korzyść, ale do dnia dzisiejszego żadnego odzewu z ZUS Szczecin. W poniedziałek muszę się .przejść osobiście i dowiedzieć się co dalej w mojej sprawie. Jak Państwo widzicie i tu się wszystko ślimaczy.Bardzo serdecznie Wszystkich pozdrawiam. Szczecinianka.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wczoraj odkryłam na koncie wielkie (jak dla mnie) pieniądze, a dzisiaj w skrzynce znalazłam decyzję z rozliczeniem! Hurra! Jeszcze tylko sprawa 53, wychowawczych,...?, i spokój :)
  Dziękuję wszystkim, którzy pomagali, doradzali. Dawno tu nie byłam, nie poznaję bloga:(.
  Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza Danielę,Xenefonta, Wigę, Jot, Ulę05, Annę 3gotowce, Krzysztofa,...,przepraszam za brak pamięci. Wróćcie, stary blogu wróć!

  OdpowiedzUsuń
 23. Popieram Baszkę i proszę o powrót w/w osób; na blogu zadomowiło się kilkoro troli którzy próbują nas rozbić, ale to im się niu uda. Ufamy wybranemu Zarządowi (sami wspaniali ludzie) i pod Ich przewodnictwem będziemy pilnować naszych spraw. Bardzo serdecznie pozdrawiam Izę, jej Mamę, Mariana, Krzysztofa, Danielę oraz wszystkich naszych "starych" blogowiczów. M.Z.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19:44
   A ty się z choinki urwałaś ?
   Blog służy do wspierania się osób , które mają jeszcze parę spraw do załatwienia z ZUS i nie tylko , bo tylko w większej grupie może "urodzić się "coś pożytecznego w sensie pomysłów jak działać aby nurtujący nas problem z korzyścią dla zainteresowanych załatwić.
   Konieczna jest wymiana poglądów , opinii, zdań, pomysłów jak wspólnie działać. Ponieważ takie same problemy dotyczą całej Polski to blog właśnie jest po to aby te osoby mogły się wypowiedzieć na takim wspólnym forum. Taki sposób działania sprawdził się przy zawieszonych emeryturach i tak samo powinniśmy działać obecnie.
   Osoby nie zainteresowane takim działaniem a wypowiadające się na blogu chcące tylko błysnąć jakimś niedorzecznym wpisem niech nie zabierają głosu bo marnują swoją wątpliwą wenę twórczą bez efektów.
   Pieniaczy ,mącicieli, odmieńców, bajarzy, dowcipnisiów, mądralińskich na blogu nie potrzeba , zaś dyskusyjki na temat "o tzw.niczym" proszę pozostawić sobie na niedzielną popołudniowa herbatkę wśród swoich. Na blogu chcemy dyskusji poważnej a nie harcowania różnej maści nudziarzy, którzy z braku innych zajęć wchodzą na bloga i faflunią co im ślina na język przyniesie.
   Niektóre wpisy są wręcz żenujące świadczące niskim poziomie samokrytyki , inteligencji , wiedzy , doświadczenia czy wręcz dobrego wychowania.

   Usuń
 24. 10:18
  Czy mógłbys rozwinąć zdanie: "Blog służy do wspierania się osób , które mają jeszcze parę spraw do załatwienia z ZUS i nie tylko"?

  Chodziło mi właśnie o konkretne nazwanie tych obecnych "paru spraw" "i nie tylko".
  Dziekuję za wykład, ale to akurat było zbędne. Proszę o meritum, JAKIE to są sprawy, bo zawieszone emerytury uważam za załatwione.

  OdpowiedzUsuń
 25. 11:08
  To że ty uważasz emerytury zawieszone za załatwione to jest mało ważne , są jeszcze osoby , które nie mają do końca tej sprawy załatwionej - to po pierwsze.
  Po drugie sprawy do załatwienia to : emerytury kobiety z rocznika 53 ,kapitał początkowy dla matek na urlopach wychowawczych , rewaloryzacja emerytur , potrącanie składki rentowej od emerytur - wystarczy ?
  Co do cenzury bloga to się nie zgadzam to są jakieś bzdury. nie piszczcie głupot to nikt nie usunie waszego wpisu.
  Na blogu jestem od 2011 i żaden mój wpis nie został usunięty choć niektóre były czasami nawet bardzo krytyczne i nie owijałam w bawełnę jak mi się coś nie podobało.
  Co się zaś tyczy podziękowania za wykład to bardzo proszę nie ma za co.
  Tak już mnie uczono , że jak możesz to pomóc innym to zrób to.

  OdpowiedzUsuń
 26. Aktualnie następujące dwa projekty ustaw z zakresu ubezpieczeń społecznych są gotowe do przedłożenia Radzie Ministrów, a następnie - skierowania do Sejmu.

  http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-ustaw/ubezpieczenia-spoleczne/ustawa-o-zmianie-ustawy-o-systemie-ubezpieczen-spolecznych-oraz-ustawy-o-swiadczeniach-opieki-zdrowotnej-finansowanych-ze-srodkow-publicznych-/

  http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-ustaw/ubezpieczenia-spoleczne/ustawy-o-zmianie-ustawy-o-swiadczeniach-pienieznych-z-ubezpieczenia-spolecznego-w-razie-choroby-i-macierzynstwa-oraz-niektorych-innych-ustaw-/

  Sygnatariuszki petycji P8-05/14 przyczyniły się do interwencji poseł Beaty Mazurek u Premiera zarówno w sprawie art. 25 1b, jak i nowelizacji art. 55 ustawy o e. i r. z FUS, przemyconego w drugim z projektów.

  Jaka jest opinia OSE o tych projektach?
  Czy OSE zamierza także podjąć jakieś działania w sprawie proponowanej nowelizacji art. 55, uszczuplającej kapitał uprawnionym osobom urodzonym przed 1 stycznia 1949?

  OdpowiedzUsuń
 27. 15:02
  ojojoj, uważaj tylko jak będziesz mnie omijać tym szerokim łukiem aby nie wypaść z drogi bo to dopiero byłaby strata dla społeczeństwa.
  O moją kulturę się nie martw , ale zadbaj natomiast o swoją bo ona trąci prostactwem i jest powierzchowna tak jak te twoje wywody.
  Mało mnie interesuje zdanie takich osobników jak ty, więc nie wyrażę żalu z powodu braku polemiki z twojej strony.
  Cieszę się jednak ,że cytujesz moje wypowiedzi bo zawsze dobrze jest się wzorować na odpowiedziach bardziej inteligentnych niż samemu coś wymyślić.
  Twoje zdanie na prawdę dla mnie się nie liczy i niepotrzebnie tak się uparłaś napisać elaborat skierowany do mnie . Oj niepotrzebnie zadałaś sobie tyle trudu w niedzielę , nie wymagałam aż takiego zaangażowania . Takiego zaangażowania i to dla kogo , dla kogoś kto w twoim mniemaniu jest odporny na naukę kultury. Daj sobie słusznie spokój i nie produkuj się więcej na blogu będziesz zdrowsza i nie będziesz się musiała tak miotać bez sensu.  OdpowiedzUsuń
 28. Może to nie do końca w duchu tego bloga, ale....Prawie trzy lata w imieniu brata procesowałam się z ZUS. Brat jest przewlekle, nieuleczalnie chory. To choroba nie rokująca jakiejkolwiek poprawy i wyzdrowienia. Wtedy jeszcze był na wózku, kompletnie niesprawny umysłowo, a pod koniec procesu sądowego już tylko leżał. Mimo, że kilka zespołów biegłych lekarzy sądowych (powoływanych na żądanie ZUS przez Sąd) kolejno orzekało, że jest całkowicie niezdolny do pracy, ZUS upierał się, że jest częściowo zdolny do pracy (pracował przed chorobą na odpowiedzialnym stanowisku). O niezdolności do samodzielnej egzystencji też ZUS nie chciał słyszeć. W końcu Sąd przyznał nam rację. Przez cały ten czas nie wypłacano renty. Jak miałby żyć i z czego, gdyby nie moja emerytura? Współczuję wszystkim, którzy mają procesy przeciwko ZUS – bez względu na to, z jakiego powodu. Tak na marginesie: rentę przyznają bratu na dwa lata, więc co dwa lata trzeba składać nowy wniosek. Nic to, że stan jest coraz gorszy i rozwój choroby nie pozostawia wątpliwości :(

  OdpowiedzUsuń