23 października 2012

Apel nr 2

Drodzy Państwo!
Już po raz kolejny zwracam się do Państwa z apelem-prośbą.
Do dnia rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym 
co raz mniej czasu.
Kto może, ma ochotę, 
jest z okolic Warszawy 
lub z samej Warszawy bardzo proszę aby  
13 listopada 2012 roku o godzinie 9.00
pojawił się na rozprawie w Trybunale Konstytucyjnym.  
Adres Trybunału Konstytucyjnego:
00-918 Warszawa,  Al. Szucha 12 A
 
Uważam, że Emeryci powinni pokazać, że są silną, zgraną grupą.
Pokażmy wszystkim, że potrafimy walczyć o swoje.
Mile widziane transparenty, flagi i inne gadżety.

Bardzo proszę osoby, 
które na pewno pojawią się w Warszawie 
o przesłanie takiej informacji na e-maila
emerytura.zawieszenie@wp.pl
Zrobię wstępną listę "obecności"
 
Uważam,że bardzo ważny jest tak zwany szum  medialny.
Ze swej strony obiecuję poinformować wszelkie możliwe stacje telewizyjne i radiowe.

Niechaj nas widzą i słyszą!!!!!!!!!!

37 komentarzy:

 1. Osobiscie mam bardzo sceptyczne podejście do takich zachowań. Dla mnie jest pewne, że ani na Panu Premierze, ani Trybunale Konstytucyjnym i ani na...... wszystkich (dosłownie) innych decydentach nie zrobi to najmniejszego wrażenia. Więc powstaje pytanie czemu ma służyć ten "szum medialny"? To nie stanowi skutecznego oręża do walki. Transparenty ? Migawki w TV ? Tylko po naszej stronie proste, legalne i mocno wyważone dojścia do prawdy i sprawiedliwości. Takie hasła i zachowania nie rozwiążą naszych problemów i krzywd. Temperaturę podnoszą, jak sądzę jedynie wsród nas, a nie jak nam się wydaje u naszych włodarzy !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie powinniśmy być obecni - kto może niech przyjedzie, ale bez transparentów, haseł i tzw. "opluwania" kogokolwiek. Zachowajmy się godnie. Musimy dochodzić swoich praw argumentami, przepisami prawa, które powinno być (bo tak stanowią przepisy prawa obowiązujące w RP, na czele z Konstytucją oraz prawo unijne) po naszej stronie. Musimy liczyć na apolityczność Sędzió Trybunału Konstytucyjnego. Robienie medialnej burdy, to nie metoda. Do zobaczenia 13 listopada !

   Usuń
 2. Zdecydowanie jestem tego samego zdania. Na decyzję nie wpłynie wiec, transparenty.Oczywiście jeśli ktoś może być obecny w Warszawie, to akurat nie zaszkodzi. Ale transparenty, szum medialny - wg mnie nie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Licznie, ale spokojnie i merytorycznie - mamy swoje lata, więc zgromadźmy się, ale zachowajmy się jak należy, z godnością. Niech Władze zauważą, że nie jesteśmy hołotą żądną burd i awantur

   Usuń
 3. A ja uważam, że szum medialny jest potrzebny. Tylko, ze powinien on być przed rozprawą w TK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, trzeba to nagłośnic w mediach przed rozprawa TRYBUNAŁU, bo znowu nas zlekceważą !

   Usuń
 4. Moim zdaniem należy poinformować media I PRZYP0OMNIEĆ o terminie III rozprawy , tymbardziej , że sprawa dot. głownie emerytów ze sfery budżetowej, cala reszta zwolniła sie z pracy na 1 dzień po czym ponownie zatrudniła i pobiera wypracowaną emeryturę zgofdnie z przepisami .Należy zapytać gdzie jest sprawiedliwość i kto wymyślił taki bubel prawny sprzeczny z innymi przepisami . Pracowaliśmy w budżetówce za marne pieniądze a teraz po osiągnięciu wieku emerytalnego nie chcą nam wypłacac naszych pieniędzy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest właśnie róźnicowanie emerytów względem kryterium rozwiązania stosunku pracy. Jednym wolno, drugim nie.

   Usuń
  2. No właśnie, KARYGODNE RÓŻNICOWANIE - Emerytowani wojskowi, zatrudnieni w instytucjach cywilnych, bądź wojskowych pobieraja nadal ogromne emerytury i niezłe pensje ! To jest Państwo prawa, demokracja ? O nie ! Walczmy o swoje ale rozsądnie, jeślizapadnie niekorzystny dla nas wyrok, to zostaje jeszcze Strasburg - a tam nasze4 kochane państwo przegrywa wszystkie sprawy, a koszty ponosimy wszyscy ! Dość - tak dalej być nie może !

   Usuń
 5. do postu 24.10. godz.21.32

  Szum medialny przed rozprawą TK ?
  Mam votum separatum (zdanie odrębne).
  Jeśli liczymy,że sędziowie TK wezmą pod uwagę nasze transparenty, czy "szum medialny" - to grubo się mylimy.
  Moim bardzo skromnym zdaniem (mimo wszystko wierzę w uczciwość i sprawiedliwość sędziów w TK)najważniejze są fakty, przepisy(badnie zgodności z Konstytucją, a także.... wg. mnie - bardzo mądra teza w post. 25.10. godz. 09.03.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym wierzyć, że tych kilku sędziów z TK będzie potrafiło bezstronnie i całkowicie apolitycznie ocenić konstytucyjność przepisów uchwalonych przez Sejm i Prezydenta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba mieć taką nadzieję, chociaż "apolityczność" sądów i prokuratury na codzień budzi wiele wątpliwości, ale musimy być dobrej myśli. Sprawa dotyczy ok. 50 tys. pracujących emerytów, którym świadczenia zawieszono, chociaż znacznie większa liczba emerytów mundurowych nadal otrzymuje wysokie emerytury i nadal pracuje na pełnych etatach ! Co to jest ? Państwo w Państwie, czy emeryci specjalnej troski ? jeśli tak, to dlaczego ?

   Usuń
 7. Kochani Apel jest bardzo słuszny. Gorąca prośba do Państwa jak ktoś jest z Warszawy lub okolic i może być obecny na rozprawie w TK to bardzo proszę o wsparcie swoją obecnością p. Mariana. NIE zostawiajmy p.Mariana samego.Ja postaram się przyjechać chociaż już nie mam ani jednego dnia urlopu. A jeżeli chodzi o samą sprawę to musimy być dobrej myśli i miejmy nadzieję że sędziowie z TK potraktują nas poważnie i nie skrzywdzą nas tak jak to zrobił rząd i prezydent. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podpisuję się pod apelem,choć nie będę mogła być z uwagi na to,że mieszkam 600km od Warszawy,a urlop mam tylko podczas ferii lub wakacji.Bardzo dziękuję wszystkim,którzy przybędą i wesprą pana Mariana.Pozdrawiam.Ada.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tez uwazam,ze apel jest słuszny. Chociaż szczerze mówiąc,nie powinien mieć wplywu na werdykt TK. Przecież w Polsce powinno istnieć prawo dla wszystkich jednakowe. Ale jestem naiwna , co ja mówię. Jednak wierzę w nasze zwycięstwo.
  Pozdrawim Wszystkich pokrzywdzonych emerytów
  emerytka z krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A od kiedy to nasze prawo traktuje wszystkich obywateli jednakowo ? Są lepsi i gorsi, ta druga grupa to my i chociaż chcemy nadal pracować, zgodnie z programem 50+ - to rzucaja nam kłody pod nogi i jest jak jest, a innym emerytom wolno pracować, chociaż pobierają wysokie świadczenia, a i niezłe pensje. JAKA TO RÓWNOŚĆ, Ale .... może coś się zmieni ?

   Usuń

 10. nie wierzę w apolityczność sędziów TK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ja też nie bardzo wierzę, bo nasze prawo dba tylko o wybranych, a my - plebs potrzebni jesteśmy tylko prz3ed wyborami, żeby wysłuchać kolejnych obiecanek bez pokrycia i oddać głos, po raz kolejny wybiejając mniejsze zło - no i mamy to co mamy !

   Usuń
 11. Kochani !
  Dobrze byłoby gdyby zapadł wyrok, nawet jakikolwiek ale wyrok. Liczmy się z tym, że sprawa może byc ponownie umorzona, bo np. senatorowie nie uzupełnili liczby podpisów pod dodatkowym wnioskiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli senatorowie czgokolwiek nie dopełnią iz tego powodu sprawa zostanie umorzona lub przesunięta na kolejny termin, to dowód na to, że SENAT JEST NIEPOTRZEBNY ! PANOWIE SENATOROWIE, STAŃCIE TYM RAZEM NA WYSOKOŚCI ZADANIA - LICZYMY NA WAS !

   Usuń
 12. PROŚBA
  DO PANÓW SENATORÓW

  Prosimy zrobić wszystko, dopełnić wszelakich formalności, żeby rozprawa w listopadzie br. się odbyła.

  OdpowiedzUsuń
 13. Apeluję do wszystkich oszukanych emerytów, tych którzy popadli w kłopoty finansowe - spotkajmy się 13 listopada przed siedzibą Trybunału, pokażmy, że jest nas dużo, ale nie tak dużo, jak darmozjadów z wyższych sfer, którzy marnotrawią odebrane (czytaj: ukradzione) nam emerytury.

  OdpowiedzUsuń
 14. Sądzę,że rozprawa się odbędzie, zbyt wiele osób wysłało już skargę do Strasburga i jak nam wiadomo z doniesień prasowych niemalże wszystkie sprawy wygrywane tam są. Wstyd dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.Z pewnością nasze wpisy śledzą odpowiednie osoby i dobrze. Bądżmy dobrej wiary, my oszukani emeryci- obojętnie jakie wyznajemy poglądy i ci z prawej strony i ci z lewej i ci ze środka. Nie dajmy się skłócić. Ja tydzień temu wysłałam skargę.

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja już ponad 8 miesięcy czekam na termin rozprawy apelacyjnej. I jak mi w sądzie powiedziano - to normalne.

  OdpowiedzUsuń
 16. Rówież czekam na apelację. Dokumenty złożyłam w kwietniu i powiedziano mi, że czas oczekiwania jest od 7-8 miesięcy. Dziękuję Pani z 3 listopada godz. 15.34 za dodanie otuchy, bo przecież wszyscy jesteśmy "przekręceni przez maszynkę" i tych sił już brakuje. Czekam na następną rozprawę TK i apelację, która ma być w sądzie. Po informacjach od Państwa, wiem że apelacje również przegrywamy więc nie spodziewam się rewelacji i pozytywnego rozpatrzenia sprawy. Będę pisać do Strasburga.
  Pozdrawiam Państwa.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja rok temu (10.2011r) złożyłam odwołanie do Sądu i do tej pory nie mam decyzji. Tak działa nasz wymiar sprawiedliwości.Później apelacja i znów nastepny rok o ile nie dłużej. I tak czas mija. Chyba im o to chodzi. Ale dopniemy swojego.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Pracujący emeryci jednej z wyższych uczelni Krakowa powiedzieli mi wczoraj, że u nich zwolnienie się na jeden dzień było "zwykłą formalnością". Zachowali swe emerytury, bo przecież to nie obciążało uczelni, która potraktowała swych pracowników po ludzku. Ale urzędy samorządowe są bardziej papieskie od papieża i moja strata idzie już w dziesiątki tysięcy. To główny zarzut wobec tego drańskiego przepisu, że jest tak niesprawiedliwy. Jeśli już chcieli nam dokopać, to dlaczego solidarnie nas nie potraktowali, tylko wybiórczo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na uczelniach pracuja mądrzy ludzie, którym obca jest zawiść, zazdrość,że ktoś może miec więcej.

   Usuń
  2. Nie na wszystkich uczelniach panowała solidarność w zatrudnianiu emerytów. Na ogół solidarność dotyczy profesorów i pracowników administracji.

   Usuń
  3. Zazdrość i zawiść jest u nas wszędzie. I to bezinteresowna.

   Usuń
 19. Pracuję też na uczelni i nie jest do końca prawdą ,że można się zwolnić i zostanie się przyjętym na następny dzień. Tak chciałam zrobić ,ale nikt mi nie dał gwarancji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też pracuję na uczelni i nawet się nie wychylałam z tym zwolnieniem na 1 dzień, bo z góry wiedziałam że nie będę zatrudniona.

   Podarowałam tym "Panom z Warszawy" moje pieniądze za moje wypracowane lata.

   Zostaliśmy oszukani i dostaliśmy karę za to, że pracowaliśmy uczciwie przez tyle lat.

   Usuń
 20. Gwarancję ma się tylko wtedy,gdy się jest w dobrych "układach".Wyraźnie widać,że jest to ustawa korupcjogenna.

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak, dobre układy to podstawa. W ten sposób powstają republiki kolesiów.Chyba już wszyscy wiemy,ze ustawa i jej zmiana powstały dla ,,swojaków".Wpisy o tym świadczą.
  Warto jednak pamiętać,że ręka, która ,,karmi"bywa odgryziona, bo w tych ,,republikach" dla WARTOŚCI miejsca brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas już mało kto zna pojęcie wartości. Chyba wyłącznie wartość materialną. A kiedyś, jak już będziemy blisko nieba Pan Bóg zapyta: Ktoś ty? No poseł, dyrektor, prezes jestem. Pan
   Bóg jeszcze kilkakrotnie pyta: Ktoś ty? Ten blisko nieba odpowiada: No jo przecież, Józek.

   Usuń
 22. Tssk boi się nowych wyborów i chce wprowadzic płatne i dłuższe urlopy wychowawcze Mam nadzieję ,że o nas też myśli.Jest to około 40000 tys. głosów.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dawniej znane było powiedzenie:,,Emeryci i renciści popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem".Sadzę, że ma ono swój współczesny kontekst jeszcze bardziej aktualny niż kiedyś.Martwy emeryt to koniec wypłaty emerytury, zysk dla ZUS-u, a i leczyć już nie trzeba. Przepraszam ,że tak smutno...
  Wszystkim Państwu życzę duuuuuuuuuużo zdrowia niezbędnego do walki i pracy dla rodziny oraz ojczyzny!

  OdpowiedzUsuń