4 stycznia 2016

Groszowa waloryzacja: W 2016 r. wzrost rent i emerytur oparty na infalcji

Artykuł z Gazety Prawnej

autor: Bożena Wiktorowska


"...– Waloryzacja ma za zadanie zachować realną wartość wypłacanych świadczeń w stosunku do wzrostu cen towarów, ale także usług. Z jednej strony rządzący przekonują nas, że ceny spadają, a każdy z nas doświadcza kolejnych podwyżek opłat m.in. za leki czy mieszkanie – podkreśla Marian Strudziński, emerytowany urzędnik z Radomia, który rozpoczął ogólnopolską akcję przeciwko ZUS..."

Cały artykuł można przeczytać TU

9 komentarzy:

 1. No i zaczyna się...Figa z makiem!

  OdpowiedzUsuń
 2. No i super, a takie były oczekiwania od Św. Mikołaja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy Roczek nas nie zaskoczył z takimi prezentami,myślę że zajączek będzie bardziej szczodry. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, nie jest obecnie prowadzona akcja przeciwko ZUS w sprawie waloryzacji. Wpis w artykule odnosi się do akcji zawieszonych emerytur. W tej chwili sprawa waloryzacji wydaje się przesądzona. Najlepszym wyjściem byłaby waloryzacja kwotowo-procentowa. O waloryzację procentową w ubiegłych latach walczyła silna grupa emerytów.
  Pewnie trzeba będzie niebawem zacząć akcję o mieszaną waloryzację na przyszły rok.

  OdpowiedzUsuń
 5. A o zapłaconym podatku 32 % chyba wszyscy już zapomnieli i pogodzili się z tym oszustwem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ci, którzy zapłacili wysoki podatek nie zapomnieli ani o oszustwie ani o walce.
   Zapoczątkowałam akcję ponownego wysyłania pism do różnych ważnych osób ale, niestety, nie było żadnego odzewu. Szkoda. Sądzę, że sprawa ciągle jest aktualna, może Ty pokierujesz całą akcją i zachęcisz pozostałe osoby do działania.
   Przypominam: post z dnia 23 listopada 2015 r. (http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2015/11/nasze-wazne-sprawy-plan-dziaania.html)

   Usuń
 6. ja pisze sie do walki. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. mam siostre po udarze ktora pojdzie tylko do toalety i to z trudem.Po 38 latach pracy ma 1000zl. emerytury, obecnie ma 74 lata. Gdyby nie ja tez emerytka z emerytura 2200 zl, ktora jej pomaga we wszystkim rowniez finansowo byloby ciezko.A taka podwyzka emerytur czyli miedzy 5 a 10 zl dla tych co maja emeryture powyzej 2 tys. jest zenujaca. Pozdrawiam serdecznie wszystkich emerytow i zycze zdrowia.
  Alicja z Czestochowy.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja już postanowiłam i zdania nie zmienię, otóż otrzymaną kwotę waloryzacji emerytury odeślę na konto ZUS, niech tę podwyżkę przekaże Rydzykowi lub p. Szydło może zwiększyć fundusz na kolejne emerytury specjalne ,nikt nie będzie pozbawiał mnie godności, jak tylko otrzymam decyzję to złożę do ZUS pismo o uchylenie decyzji iż zrzekam się z przyznanej mi fortuny

  OdpowiedzUsuń