12 stycznia 2016

Wysłuchanie publiczne projektu ustawy emerytalnejNa dzisiaj sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zaplanowała wysłuchanie publiczne w pracach nad prezydenckim projektem zmian w ustawie emerytalnej.

Planowane posiedzenia komisji sejmowych

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny


  • 12 stycznia 2016 (wtorek), godz. 10:00
   Sala Kolumnowa/bud. C
   • Wysłuchanie publiczne dotyczące przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 62).
  • (http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&komisja=PSR)


Druk nr 62  TU

Transmisja posiedzenia komisji  TU

9 komentarzy:

 1. Witam. Jestem rocznik 1953 i własnie jestem bardzo zainteresowana tym projektem ustawy i nie mogę znależć gdzie mogę wysłuchać transmisji komisji dotyczącej właśnie druku 62.Prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 2. Nagranie jest juz w transmisjach archiwalnych http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#5D77456965108761C1257F330028A38E

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co tak pobieżnie wysłuchałam nic o przeliczeniu emerytury kobiet z rocznika 1953 nie było.Czy ktoś wysłuchał całość i może podzielić się wiadomością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta ustawa dotyczy obniżenia wieku emerytalnego i nic w kwestii art. 25 ust. 1b nie było i chyba nie będzie.

   Usuń
  2. Przedstawicielka emerytek z rocznika 1953 zabierała głos podczas konsultacji społecznych w Sejmie dzień wcześniej, czyli 11 stycznia. Mówiła też o niesprawiedliwym traktowaniu urlopów wychowawczych.

   Usuń
  3. To nie były konsultacje społeczne w Sejmie tylko posiedzenie klubu "Nowoczesna", które nie ma wpływu na nic.

   Usuń
  4. To były konsultacje społeczne w Sejmie, zorganizowane przez "Nowoczesną". Były bardzo ciekawe i uczestniczyło w nich sporo fachowców. Do udziału w wysłuchaniu publicznym 12 stycznia zgłosiły się 3 osoby, a obecna była tylko jedna z nich. Reszta zabierających głos to osoby zaproszone przez p. Beatę Mazurek.

   Usuń
  5. Według oficjalnej strony Sejmu (nie klubu) to były konsultacje społeczne.
   Przedstawicielka emerytek mówiła od godz. 15.10 można posłuchać retransmisji, potem zdała relację.
   Posłanka Nowoczesnej jest w sejmie w komisji polityki społecznej i rodziny, jeśli uważasz, że rozmowa przedstawicielki emerytek z posłanką z tej komisji nic nie znaczy to najlepiej nic nie robić i nie pisać takich komentarzy jak Twój.

   Usuń
 4. Dziś w DGP artykuł p. Bożeny Wiktorowskiej "Niższy wiek emerytalny najwcześniej w 2018r.".

  OdpowiedzUsuń