24 grudnia 2015

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia


24 komentarze:

 1. Emeryci nadal będą mogli pracować, Prezydent Andrzej Duda działa
  W rządzie pojawiają się różne koncepcje ograniczenia możliwości łączenia emerytur z pracą – informują media i cytują oburzonych emerytów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uspokaja. – Obecnie nie są prowadzone prace nad zmianą przepisów obowiązujących w tym zakresie – zapewnia resort.

  O pomyśle zakazu łączenia pracy z emeryturą wspomniał w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Podkreślił jednak, że to jedna z koncepcji na zminimalizowanie skutków obniżenia wieku emerytalnego. To jednak wystarczyło, by niektóre media podchwyciły temat i go nagłośniły. „Setki tysięcy polskich seniorów nie kryją oburzenia!” – donosiły gazety i portale, cytując oburzonych emerytów.
  Tymczasem rząd uspokaja. „Wszelkie wypowiedzi polityków na temat systemu emerytalnego traktujemy jako pewien głos w szerokiej dyskusji, która toczy się w przestrzeni publicznej” – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. „Jednocześnie informujemy, że obecnie nie są prowadzone prace nad zmianą przepisów obowiązujących w wyżej wymienionym zakresie” – zapewnia resort.
  http://polskie-echo.com/emeryci-nadal-beda-mogli-pracowac-prezydent-andrzej-duda-dziala/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "OBECNIE nie są prowadzone prace nad zmianą przepisów w wyżej wymienionym zakresie."

   Jakoś mnie to nie uspokoiło. ;)

   Usuń
 2. Ale się rozczarowali przeciwnicy tego rządu.Nie będą czy mieli straszyć pracujących emerytów,na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze będzie dużo do straszenia...,aż strach się bać.Cierpliwości.

   Usuń
  2. Ty anonimie z 22:16 boisz się PiS,bo pewnie od lat okupujesz jakiś urzędniczy,ciepły stołek i pobierasz emeryturę.Boisz się,że PiS przegoni takich jak ty przez likwidację niepotrzebnej biurokracji.Ja się nie boję,bo mnie mój "prywaciarz"pracodawca,zatrudnił,bo docenił we mnie fachowca.Mnie PiS nie jest straszny,a mój pracodawca wręcz cieszy się i liczy na to,że w końcu ukróci się wszechobecny bałagan w przepisach prawa,wprowadzony celowo przez administrację rządzącą pełoskiej ekipę-wiadomo w mętnej wodzie lepiej ryby biorą. Straszyć PiS-em to sobie możesz tylko takich pier..istołków jak ty.
   Elżbieta

   Usuń
  3. Elżbieto z 14:07
   Minister Kowalczyk z PiS zapowiadał, że jest rozważane ograniczenie za jakiś czas możliwości łączenia emerytury z wynagrodzeniem z pracy i ma to dotyczyć wszystkich emerytów (także tych zatrudnionych u prywaciarzy) a nie tylko urzędników.

   Usuń
  4. Powtarzasz się anonimie w tym straszeniu PiS-em.Jestem pewna,że PiS tego nie zrobi,chyba,że urzędnikom.I dobrze.

   Usuń
 3. Mam pytanie. Pobieram emeryturę kapitałową rocznik 1952.Wystąpiłam do ZUS o przeliczenie urlopu wychowawczego i wydano mi decyzję w której wg, mnie nie wliczono mi wszystkich składek zgromadzonych na moim koncie. W terminie 1 m-ca byłam w ZUS i moje uwagi zostały przyjęte do protokołu. W terminie 2 m-cy otrzymałam dwu zdaniową odpowiedź, że składki te zostały uwzględnione w innej decyzji. Ponownie wysłałam pismo do ZUS o wskazanie mi w którym miejscu są te składki wliczone. Mam pytanie jeżeli ZUS nadal nie wliczy mi tych składek jaką będę miała drogę do wniesienia odwołania. Co z terminami? Bardzo proszę o pomoc osoby znające się na zachowaniu w tym przypadku terminów. Proszę o kontakt gosia.dabrowska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dostałam wypowiedzenie pracy w związku,że pobieram emeryturę,poprzez likwidację stanowiska pracy.Pani Dyrektor poinformowała mnie,że są to polecenia Prawa i Sprawiedliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dostałam wypowiedzenie poprzez likwidację stanowiska z dn. 30 listopada i pobierałam emeryturę.

   Usuń
 5. Mnie nawet przymuszono do napisania podania o odejście na emeryturę. Podchody miałam kilka razy przez mojego przełożonego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy cos wiadomo dlaczego rocznik 1953 ma mniejsze emerytury od innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A rocznik '52 albo '54 to jakie ma? Nie jesteście jakieś szczególne.

   Usuń
  2. rocznik 53 pozostał na "wcześniejszej emeryturze" . w dniu kiedy skończyło sie 60 lat ZUS powinien przeliczyć emeryturę z wczesniejszej na powszechną ale po wprowadzeniu nowych niekorzystnych przepisów emerytura powszechna po wyliczeniu okazywala się niższa niż tzw.wcześniejsza.Umowa przy przechodzeniu na wczesniejszą byla zupełnie inna.

   Usuń
  3. czy tu działają same trolle - wszyscy anonimowi o co tu chodzi ??????

   Usuń
  4. Anonimowy z 11 stycznia z 13:15. Nie masz racji bo na wczesniejszej emeryturze pozostały i inne roczzniki. ZUS załatwia sprawy tylko na wniosek. Jak nie złożyły wniosku przed 1 styczni 2013r. to tylko pozostały im sądy,które wydają wyroki krzywdzące. Więc nie tylko emerytki z 1953r.zostały skrzywdzone. Myśl nie tylko o sobie.

   Usuń
  5. Anonimowy z 09:33 dobrze napisane. Jestem z listopada 1952, wniosek złożyłam 03.01.2013 i po odliczeniu pobranych kwot emerytury wcześniejszej /5 lat/, nowe świadczenie byłoby niższe, więc pozostałam na dotychczasowej. Rocznik '53 pozbawiono możliwości starania się o przejście na emeryturę powszechną, ale osoby te osiągały wiek kobiety 60 lat, mężczyzni-65lat, już po 01.01.2013, czyli już przy obowiązującej nowej ustawie z 11.05.2012. W stosunku do kobiet ur.1948-1952, które nabyły swoje prawa do emerytury powszechnej podczas obowiazywania poprzednie ustawy, a spózniły się "tylko" ze złożeniem wniosku /czasem o kilka dni/ zastosowano niegodziwie "prawo działające wstecz". Dla kobiet ur. 1948-1953 i mężczyzn ur. 1948 pokrzywdzonych bezprawnym /niezgodnym z konstytucją/ art.25 ust.1b ustawy o zmianie ustawy... z 11 maja 2012, należy zrobic jedno: zmienić ten artykuł i skutki jego działania WSTECZ.

   Usuń
  6. Jeżeli jesteś z rocznika '52 to do Ciebie nie ma zastosowania art. 25 ust.1b.
   Jako lekturę proponuję wyrok TK z 3 listopada 2015r. wydanego w związku z pytaniem prawnym SO w Szczecinie. Zwróć uwagę na interpretację art. 100 ust.1 i art.129 ust.1 ustawy emerytalnej.

   Usuń
 7. Ten rocznik jest szczególny bo nam tylko zabrali do emerytury 5 lat co przez to mamy mniejsze pensje,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozcniki wcześniejsze też są krzywdzone,
   isądy wydają im najprzeróżniejsze wyroki.

   Usuń
 8. Wiesia 53 do Pani Jagi to nie same trolle tylko brak nam umiejętności korzystania z odpowiedniego profilu, a zresztą ważny jest poruszany problem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiesia 53 Ja się już pogubiłam - jestem na emeryturze nauczycielskiej od 2oo8 r. Nie składałam wniosku na wcześniejszą ani na powszechną i proszę mi powiedzieć na jakiej emeryturze jestem: kapitałowej czy stażowej? Składając wniosek powołując się na ustawę majową ZUS określił moją emeryturę jako dotychczasową i nic mi się nie należy,ale kapitał początkowy został przeliczony 1.3% - opieka nad dziećmi - aż 4 lata i 1o m-cy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stażowej czyli obliczonej według starego systemu.

   Usuń
 10. Użalanie się nad sobą nic nie pomoże.
  Wpisy na blogu też nic nie pomogą.
  Nasze problemy związane z krzywdzącymi nas przepisami- art.23
  powinny być przedstawione ustawodawcy , przed opublikowaniem nowej ustawy emerytalnej.Trzeba się spieszyć.
  Ustawodawca może nie wie jak art.23 skrzywdził emerytów
  rocznika 53.

  OdpowiedzUsuń