23 października 2015

Apel w sprawie pozwu zbiorowego

     Kończy się czas na złożenie pozwu zbiorowego

    Kochani, to ostatnie dni na zgłoszenie przystąpienia do pozwu zbiorowego w sprawie odszkodowania za konieczność rezygnacji z etatu na rzecz emerytury.
Dużym problemem było wyłonienie reprezentanta grupy. Ale już jest, Grace z Krakowa zdecydowała się przewodzić grupie poszkodowanych emerytów. Wiele osób zgłosiło chęć przyłączenia się do pozwu zbiorowego ale zaledwie kilka osób wysłało dokumenty potwierdzające chęć uczestniczenia w grupie skarżącej i poniesienie kosztów. Opłaty są dosyć wysokie ale, jak napisała Grace, przy udziale 19 osób, te opłaty mogą być niższe o połowę. Zatem warto się zmobilizować i doprowadzić sprawę do końca.
           Wszyscy  chcą wygrać ale nielicznie siadają do gry, jak trafnie ujęła to jedna z naszych koleżanek. Zostało tylko kilka tygodni do złożenia pozwu zbiorowego, po upływie 3 lat od wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprawa się przedawni. Nie straćcie szansy na odzyskanie swoich pieniędzy. O swoje warto i trzeba walczyć. Mamy bardzo dobrego adwokata, na pewno zrobi wszystko, aby wygrać dla Was odszkodowanie.
    Zatem nie czekajcie już ani chwili, wysyłajcie dokumenty do Grace. Jestem pewna, że wszyscy emeryci, skupieni wokół naszego bloga, będą trzymać kciuki i wspierać Was dobrymi myślami.

6 komentarzy:

 1. A czy będzie pozew zbiorowy w sprawie odszkodowania za konieczność
  rezygnacji z emerytury na rzecz etatu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne pytanie, z poczuciem humoru!
   Tu powinien być złożony głównie pozew o zapłatę zadośćuczynienia za wielki stres, ewentualnie o naprawienie szkody materialnej, np. podatek 32%
   Do 13 listopada nie było wiadomo, czy kiedykolwiek powrócą do wypłaty zawieszonych emerytur,
   Przez niespodziewane zawieszenie wypłat , nagle trzeba było zmieniać rodzinne plany finansowe.
   Ci, którzy się zwolnili mogli funkcjonować jak dotychczas, np.spłacać kredyty, Nie musieli się procesować w sądach. Poza ich zainteresowaniem było, czy pozostali kiedyś wywalczą sobie swoje należności.Brali na bieżąco swoje emerytury, bo znaleźli dla siebie skuteczne rozwiązanie, Dopiero po wyroku TK z13 listopada zrobił się lament, że są pokrzywdzonymi.
   I w tym miejscu należy postawić pytanie:
   jakie działania podjęłaby ta grupa emerytów, gdyby nie wyrok 13 listopada?

   Usuń
  2. Żaden lament tylko równe traktowanie wszystkich emerytów zawieszonych wobec TK do 13 listopada nie ważne czy pobierali emeryturę czy nie, powinno się wszystkie odwiesić i wypłacać, bez zwalniania się nawet na jeden dzień z pracy(jak to zrobiono).
   Wobec Konstytucji Państwa Prawa wszyscy jesteśmy równi.
   A przeforsowano dla wtajemniczonych czyli swoich.

   Usuń
 2. Jaka jest podstawa prawna, z której wynika, że po 3 latach od wyroku TK przedawniają się roszczenia cywilne wobec Skarbu Państwa o odszkodowanie w związku z orzeczeniem TK o niezgodności przepisów ustawy z konstytucją?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem właśnie na etapie "dobrowolnego" zakończenia pracy zawodowej. Należę do osób, które w 2011 roku nie rozwiązały stosunku pracy. W sądach przegrałam 3 razy (2 razy w SO i raz w SA) W SA przegrałam kilka dni przed uprawomocnieniem się wyroku TK. Zaległe świadczenia wraz z odsetkami wypłacono mi po długich dyskusjach w ZUS. Do tej pory nie miałam wyliczanej emerytury kapitałowej, gdyż po potrąceniu wypłaconych byłaby z pewnością znacznie niższa. Teraz pozostaje mi jedynie walka o zaliczenie urlopu wychowawczego do okresu składkowego. Zamierzam walczyć we wszystkich możliwych instancjach z ETPCZ włącznie. Namawiam wszystkich, którzy mają możliwość przyłączenia się do pozwu zbiorowego aby to uczynili, nie należy się poddawać. Teraz kiedy kończę pracę zawodową bogatsza o kilkuletnie doświadczenie jak można "przekonać" pracownika do złożenia wymówienia wiem, że jedynie odwoływanie się i walka w sądach pozwala na poczucie własnej wartości. Ja przez te kilka lat starałam się być odporna na mobbing ale obecnie nie mam już żadnej możliwości manewru. Dlatego namawiam was: walczcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można się dowiedzieć, co się dzieje z wygraną sprawą o odszkodowanie od Skarbu Państwa pani emerytki z Rzeszowa prowadzonej przez mec. prof,Wojciecha Maciejko, o ktorej byla informacja na naszym blogu 19. listopada 2014r. oraz w prasie? Czy była od niej apelacja Skarbu Państwa ijak się skończyła ?

  OdpowiedzUsuń