11 grudnia 2014

Podatek dochodowy 32 %

Drodzy Państwo!
Pan Marian ciągle działa w sprawach emerytów
Dzięki temu pojawiła się możliwość zawalczenia o umorzenie podatku dochodowego 32%.
Poprosimy naszego prawnika o przygotowanie odpowiedniego pisma przewodniego w tej sprawie. Do sporządzenia takiego pisma potrzebne są informacje,.
Dlatego bardzo proszę aby osoby zainteresowane sprawą podatku dochodowego 32% opisały swoje sytuacje.

Pisma te proszę przesłać na adres emerytura.zawieszenie@wp.pl

24 komentarze:

 1. Znajoma złożyła w tej sprawie wniosek do Min. Finansów o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej i czeka na odpowiedź. Koszt 40 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko ,ta droga ,nam pozostala ,zlozy wniosek sen Skurkiewicz,prosze znajoma o kontakt na emajla ,marian radom

   Usuń
  2. Chyba sen. Skurkiewicz nie zamierza składać wniosku o indywidualną interpretację podatkową, bo taki wniosek składa sam zainteresowany podatnik w swojej konkretnej sprawie.

   Usuń
  3. Co możesz wiedzieć o tym, co zamierza Pan Senator?! Przecież Pan Marian wyraźnie napisał, że Senator Skurkiewicz złoży wniosek. A Pan Marian nie rzuca słów na wiatr!

   Usuń
  4. Witam, ja nigdy nie wątpiłam i nadal nie wątpię w słowa Pana Mariana. Wierzę, że będzie się starał nam pomóc. Bo dlaczego kolejny raz emeryci mają płacić za bubel ustawy stworzony przez urzędujących.
   Panie Marianie b.dziękuje i pozdrawiam bardzo ciepło. Krystyna

   Usuń
 2. Panie Marianie b. dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezawodny p. Marian:) Mnie ta sprawa nie dotyczy, ale dobrze że dla emerytów dla których jest to ważne zaświeciło się światełko:0
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Danielo!
  Proszę coś napisać. Brakuje Pani wpisów na blogu. Wiem, że nie jest Pani łatwo. Dla mnie też koniec roku był niełaskawy. Pogrzeby bliskich osób , koszmar. Jednak trzeba jakoś się z tym uporać. Ciężko, ale musimy się nie poddawać. Pani Danielo serdecznie pozdrawiam. Jest Pani takim dobrym "duszkiem; na tym blogu.
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Krzyżak z "Rzeczypospolitej", Tomasz Krzyżak, to blogowy Krzyżak?

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja chcę zapytać o taką sprawę, mnie waloryzację na kwotę 71zł, doliczyli do wypłaty zawieszonej emerytury , ale już do obecnie pobieranej nie dodali. Chcę zapytać czy inne osoby pobierający emeryturę też sa w takiej sytuacji. Nadmieniam ,że obecnie jeszcze pracuję i co kwartał składam wniosek o doliczenie mi stażu pracy do obecnie pobieranej emerytury i przy tym wnoszę o doliczenie mi kwoty waloryzacji do pobieranej emerytury , i mam odpowiedź z ZUS-u że emeryturę mam prawidłowo wyliczoną i kwotę waloryzacji 71zło mam dodaną do emerytury.Tylko jest problem że dodali tylko do zawieszonej , ale nie dodali do obecnie pobieranej . Od stycznia odchodzę z pracy co mam zrobić żeby mi wreszcie dodali z wyrównaniem od maja 2014, bo w maju pobrała emeryturę zawieszoną. Za podpowiedź serdecznie dziękuję . Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Tereso!
   W Zusie jest zasada albo waloryzacja , albo nowa kwota bazowa. Przypuszczam ,że podczas przeliczeń zastosowano (w maju kwotę bazową obowiązującą od marca 2014) dlatego nie uwzględniono już waloryzacji . Proponuję wstrzymać się do końca lutego i sprawdzać , co Pani się bardziej opłaci czy waloryzacja (marna) czy nowa kwota bazowa która będzie obowiązywać od marca 2015. Zawsze pod koniec lutego są takie” przecieki” .Jeżeli będzie korzystniejsza kwota bazowa od waloryzacji to po 1.03.2015 składa Pani wniosek z świadectwem pracy o przejście na emeryturę, to wtedy emerytura będzie policzona (jeżeli wskaźnik wwpw będzie wyższy od poprzednich) po nowej kwocie bazowej , ale bez waloryzacji. Jeżeli okaże się ,że korzystniejsza jest waloryzacja to składa Pani wniosek ostatniego lutego. Wtedy emerytura będzie przeliczana z waloryzacją z starą kwotą bazową

   Usuń
  2. Kwotę bazową podaje GUS w 7 dniu roboczym lutego, a waloryzacja wyniesie prawdopodobnie 36zł (wygląda na to, że aż do kwoty emerytury brutto ok.5450zł).

   Usuń
  3. Bardzo, bardzo dziękuję za podpowiedź, Teresa

   Usuń
 7. Na koniec listopada mamy średnie wynagrodzenie o 2,7% wyższe rok do roku a inflację -0,6%. Zatem średnie realne wynagrodzenie wynosi 3,3%, co daje nam waloryzację na poziomie 0,66% i kwotę graniczną emerytury brutto 5450, powyżej której waloryzacja będzie procentowa, a poniżej - podwyżka wyniesie 36zł. brutto.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiejsze portale (onet, interia, wp) ŁŻĄ bezkrytycznie za "Rzeczpospospolitą" o wzroście emerytur w stosunku do płacy średniej.
  A OTO PRAWDZIWE DANE - SZCZEGÓLNIE POLECAM OSTATNIĄ KOLUMNĘ TABELI:
  http://www.okienko-emeryta.info/index_tablica.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej "wzruszają" mnie łgarstwa dotyczące emerytów z KRUS.Jacy to oni biedni,bo mają takie niskie emerytury,chociaż płacili niskie składki,to jednak należy im te emerytury podnieść.Tylko wszyscy jakoś zapominają,że ci emeryci mają ziemię,którą wydzierżawiają za pieniądze lub przekazują dzieciom w zamian za utrzymanie.
   E

   Usuń
  2. do 16.16
   W dodatku tę ziemię często dostali ich ojcowie po wojnie za darmo. A ziemię mogą sprzedać i dobrze żyć na emeryturze za 800zł z KRUS i za pieniądze ze sprzedaży.

   Usuń
 9. 16:16
  17:58
  Co Ty za głupoty wypisujesz?! Czy ktoś Ci bronił być rolnikiem? Czy Ty w ogóle masz pojęcie jak wygląda praca na wsi? Odnośnie dostawania ziemi za darmo to musisz podciągnąć się z historii, no i opanować zasady przyznawania emerytury rolniczej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No uderz w stół,a nożyce się odezwą,chociaż głupio,Bo chyba nie chodzi nam przecież o ustalenie wysokości emerytury na podstawie pomiaru trudu pracy,a na podstawie płaconych składek na ubezpieczenie społeczne,a z tym ostatnim,bo niestety ale jest bardzo niesprawiedliwie.Ponadto należy też wziąć pod uwagę,że rolnicy nie płaca podatku cit,jak cala reszta obywateli.
   Znam dobrze wieś i zaręczam ci peselowcu z marszałkowskiej,że rolnicy w Polsce,pomijając straszny dla wszystkich Polaków czas powojenny i obowiązkowe dostawy,mieli i mają całkiem dobrze w porównaniu z przeciętną resztą społeczeństwa.No i podsumuję podobną do twojej konkluzją:nikt im nie kazał być rolnikami,a w peerelu pełno było pracy w mieście

   Usuń
  2. 09:09
   Ciekawe, a w jakim celu bylo to uderzenie w stół? "Nikt im rolnikami nie kazał być", ale przecież to nie rolnicy zgłaszają tutaj pretensje na swój los i wysokość emerytury! Nie ukrywam, ze mieliby wiele uzasdnionych powodów, aby to zrobić.
   Nie jestem "peselowcem z marszałkowskiej", a Ty pilnuj siebie dosyć z Ciebie! Idż lepić uszka na Wigilię albo ubierz choinkę, to zrobisz coś pożytecznego zamiast sączyć tutaj jad!

   Usuń
 10. Przepraszam szanownego anonima z 11:29 za peeselowca,bo miało być krusowiec z marszałkowskiej.Znam takich paru cwaniaczków.Kupili sobie jeszcze w latach 90-tych po 2 ha,płacili marne składki, kombinowali coś tam prywatnie i śmieli się ze mnie,że jestem zusowiec i płacę ogromne składki.Kiedy im mówiłem,ze dostaną małe emerytury,śmieli się i mówili żebym się nie martwił,bo partia pseudochłopska tj krusowcy z marszałkowskiej nie da sobie krzywdy zrobić,a taka jest sprzedajna,że z każdym w koalicji pójdzie do łóżka.Oj,przepraszam miało być z każdym do władzy.Wychodzi na to,że mieli rację.A ja głupi pożałowałem grosza na 2 ha.Nie cierpię tego kraju,który kpi sobie z obywateli.Uszka ulepiłem,to co teraz polecisz mi zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę Cię znowu rozczarować, krusowcem z marszałkowskiej, co ma 2 ha, też nie jestem :) Może i niektórzy mają takie podejście do opisanej przez Ciebie kwestii, cwaniaczków to nigdzie nie brakuje, ale przeważnie takie uogólnianie jest krzywdzące dla całej reszty prawdziwych małorolnych chłopów.
  Naprawdę ulepiłeś uszka? Jestem pod wrażeniem! A jak tam choinka, ubrana? Życzę Ci wesołych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństwa Bożej Dzieciny Jezus i wszelkiej pomyślności w nowym roku 2015!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nakłamałem z tymi uszkami,ale mam już gotowy farsz,a to najważniejsze.Farsz jest z grzybków nazbieranych własnoręcznie w pięknych mazurskich lasach.Uszka będą lepione jutro i smażone na oleju..Najlepsze są na drugi dzień,kiedy ciasto zmięknie i przejdzie wszystkim aromatami.Choinka ustawiona,ale też czeka na ustrojenie.Ja też życzę Ci pogodnych,radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i najlepszego Nowego Roku.

   PS.Nie mam nic do wszystkich krusowców,tylko do tych z marszałkowskiej,co to nigdy nawet swojej ziemi nie widzieli,a walczą o podniesienie emerytur z KRUS kosztem zusowców, kierując się prywatą,a nie faktyczną troską o biednych emerytów.

   Usuń
 12. Otrzymałam w 2014 wypłatę zawieszonej emerytury w roku od 01.10.2011 do 21.11.2012. Oczywiście tym samym przekroczę próg podatkowy 32 %.
  Czy istnieje możliwość ponownego rozliczenia przez US za rok 2012 ??
  Przecież to nie moja wina, ze państwo nie dało mi wówczas pieniędzy...

  OdpowiedzUsuń