29 września 2012

TERMIN

Sygnatura: K 2/12 - rozprawa odroczona 26 lipca 2012 roku
Termin: 13 listopada 2012 roku, godz. 9:00

Miejsce: sala rozpraw Trybunału Konstytucyjnego

Wnioskodawca: Grupa senatorów

Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek w sprawie zgodności art. 6 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw w zakresie, w jakim z powodu uzyskania przez emeryta przychodu z tytułu zatrudnienia kontynuowanego po nabyciu prawa do emerytury bez uprzedniego rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą skutkuje zawieszeniem prawa do emerytury również wobec emerytów, którzy nabyli prawo do emerytury na mocy wcześniejszych przepisów, bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy z art. 2, art. 21, art. 64 Konstytucji RP oraz art. 1 deklaracji Protokołu dodatkowego nr 1 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek w składzie:
Andrzej Rzepliński - przewodniczący
Marek Kotlinowski - sprawozdawca
Wojciech Hermeliński
Stanisław Rymar
Piotr Tuleja

57 komentarzy:

 1. no i coś sie dzieje:))))

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie wierze podstep ?????? senatorowie nie wiedza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak...i bardzo słusznie! Nie ma co w te brednie wierzyć, bo skoro nawet sami senatorowie nie wiedzą - to MUSI być PODSTĘP...
   A może warto by jeszcze sprawdzić, czy strona TK nie wisi aby na ruskim serwerze?
   Życzę weny i nieustępliwości w dalszym poszukiwaniu podstępów, spisków, etc.

   Pzdr. ;D
   Sławek

   Usuń
  2. Skąd Pan/Pani wie, że sentorowie nie wiedzą?

   Usuń
 3. BEDZIE UMORZENIE SENAT??????????

  OdpowiedzUsuń
 4. Niewiarki nie publikujcie na blogu takich informacji. COŚ SIĘ DZIEJE. Jest jeszcze ETPCz w Strasburgu. Trzeba trochę poczytać o skargach w Strasburgu a nie pisać o umorzeniu czy podstępie. Ja jednak wierzę !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. W Strasburgu już wiedzą że EMERYCI z WIEJSKIEJ pobierają emerytury i to nie takie grosze jak MY,że sędziowie wygrywają sprawy w sądach o prawa nabyte. Ja wszystko opisałam i to nie tylko ja. Trzeba dotrzymywać terminów i pisać do ETPCz a nie tylko czekać na nasz TRYBUNAŁ, jak powiedział min.Gowin to jedna SITWA-sędziowie. Proszę przeczytać artykuł sobotni w Rzeczypospolitej jak działa wymiar sprawiedliwości w egzekwowaniu 100zł polskich a jak w AMBER GOLD. Ktoś mądry powiedział w Polsce to kraść miliony a nie grosze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochani bądźmy TAM razem .Boże - trzymam kciuki, może ten rok nam się szczęśliwie zakończy - MAM TAKA NADZIEJE. Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wrzawa wokół sądów może nam się pozytywnie przysłużyć, chyba że sprawozdawcy czyli senatorowie znowu nie przyjdą."zawieszeni" z Warszawy powinni obowiązkowo przyjść na rozprawę, chyba że marsz sobotni wyczerpał ich siły. Na rozprawie 13.11. wszystkie opcje są możliwe. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Do anonimowych z 22.39, 22.55 i p. Sławka!
  Drodzy pastwo, może trochę powagi w tych komentarzach. Skoro zależało nam na rozpatrzeniu naszej sprawy w Trybunale, doczekajmy w spokoju wyznaczonego terminu i ostatecznego rozstrzygnięcia w kraju. Nie kierujmy się emocjami, złośliwościami ale powagą naszej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Emerytura częściowa, przewidziana w projekcie, jest adresowana do osób, które nie osiągnęły wieku emerytalnego. Na częściową emeryturę kobiety będą mogły przejść po ukończeniu 62 lat, a mężczyźni po ukończeniu 65 lat. Do tego będzie konieczny staż ubezpieczeniowy: dla kobiet – co najmniej 35 lat, dla mężczyzn – co najmniej 40 lat.

  Do stażu ubezpieczeniowego będą wliczane okresy: składkowe (okres ubezpieczenia, czyli np. praca na podstawie umowy o pracę, okres pobierania zasiłku macierzyńskiego) i nieskładkowe (np. okres pobierania wynagrodzenia chorobowego, zasiłku chorobowego lub opiekuńczego, świadczenia rehabilitacyjnego).

  Wysokość emerytury częściowej ma wynosić 50 proc. pełnej kwoty emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i nie będzie podwyższana do kwoty najniższej emerytury. Pobrane emerytury częściowe zostaną odliczone od zgromadzonego kapitału emerytalnego. Emeryturę częściową można będzie pobierać bez względu na wysokość osiąganych dochodów z pracy i bez konieczności rozwiązania stosunku pracy.<,,,,,,,,,, A art 103a NIE ZEZWALA

  OdpowiedzUsuń
 10. Zwracam się do wnioskodawców i tych, którzy będą mieli mozliwość zabrania głosu podczas rozpprawy w TK, żeby podkreślili, że ustawodawcy (posłowie) artykułu 103a, ustalając dla siebie przepis umozliwiający równoczesne pobieranie emerytury i apanaży poselskich stwierdzali wielokrotnie, ze emerytura im się należy, bo na nią ZAPRACOWAlI.

  OdpowiedzUsuń
 11. Emerytury częściowe: jakie warunki?

  Koalicja zgodziła się na emerytury częściowe. Jednak zapłacą za nie sami emeryci. Kobiety będą mogły zacząć pobierać emeryturę częściową od 62. roku życia, mężczyźni od 65 roku życia. Warunkiem będzie 35-letni staż pracy dla kobiet i 40-letni staż pracy dla mężczyzn. Emerytura częściowa będzie wypłacana w wysokości obliczanej od 50 proc. zgromadzonego kapitału. Jej koszt poniesie sam emeryt, ponieważ wypłacane świadczenia będą obniżać jego kapitał emerytalny.
  REKLAMY GOOGLE

  Lokata Bankowa 6,85%Tradycyjna Lokata z Wypłatą Odsetek Każdego Miesiąca. Sprawdź !www.NobleBank.pl
  Kredyt Na Start FirmyBezzwrotna pożyczka do 15 tys. zł. Dla przedsiębiorczych. Sprawdź !www.IdeaBank.pl

  - Przewidujemy możliwość łączenia emerytury częściowej z pracą - powiedział Donald Tusk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i te przewidywania okazały się zaiste prorocze - o czym świadczy wprowadzenie do ustawy emerytalnej art. 26b, którego ust.3. stanowi, że od 01.01.2013r. wobec "częściowych emerytów" m.in. art. 103a stosowany nie będzie.
   Tak więc, nie wszystkim art.103a "nie zezwala"... :/

   Pzdr. :)
   Sławek

   Usuń
 12. Wszystko to prawda co Państwo piszecie, ale nasza sprawa to tylko ustalenie czy prawo może działać wstecz. Cieszmy się że dla osób urodzonych do 31.12.1948 prawo nie działa wstecz i nasze emerytury są naliczane wg nie zmienionych zasad. Ustawodawca tworzy przepisy wygodne dla siebie ale one powinny mieć zastosowanie do przyszłości.Związki zawodowe nie pełnią swojej roli i dlatego jest coraz gorzej z prawami pracowników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wy sie cieszycie ( CI sprzed 1949 roku) , a ja urodzona w 1951 roku czekam na decyzje. Sedziom to stan spoczynku - BEZ ZMIAN bo nie odbiera sie praw nabytych a my na emeryturze - to wszystko rozstrzygnie sie 13-tego listopada. Chociaż to 13-ty ale WIERZĘ, że dla nas bedzie szczęśliwy. POZDRAWIAM wszystkich "ZAWIESZONYCH".

   Usuń
  2. Osoby urodzone do 31.12.48 roku po 18 mc pracy mogą wystąpić o odwieszenie i przeliczenie całej emerytury- mogą nieć wyższą po przeliczeniu ale niekoniecznie, natomiast osoby urodzone po 48 roku występują tylko o odwieszenie. Przeliczenie w ich przypadku jest bardzo niekorzystne np odliczana jest od ich kapitału kwota pobranej emerytury, przeliczenie na potencjalne lata życia itd. Trzeba o tym pamiętać. Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Ludzie kochani przestańmy popadać w paranoję. Ten termin wnowienia rozprawy nie jest żadnym zaskoczeniem i podstępem bo jak się śledzi inne sprawy już odroczone przez trybunał bezterminowo po upływie około 4 -5 miesięcy są wznawiane.
  Musimy cierpliwie zaczekać i nie ma co zaklinać rzeczywistości. Będzie co ma być , obojętnie jaki wyrok zapadnie w TK byle już go ogłoszono. Niech zakończy się już ta niepewność. A potem działajmy dalej zgodnie z procedurami i terminami . Czas działa na naszą korzyść. Nie nakręcajmy się nawzajem to nic nie da a wprowadza zdenerwowanie. Bądzmy cierpliwi a będzie dobrze. Przyciąganie zła jest przepowiednią samosprawdzającą się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt się nie nakręca i broń Boże nie popada w nic tylko piszemy co "nas boli", a samo przepowiednie i marzenia nie mają mocy sprawczej my ludzie w sile wieku to wiemy, jaki świat byłby prosty gdyby było inaczej.

   Usuń
  2. Nasze sprawy podobne a jednak różne, każdy niech sobie pisze o swoich wątpliwościach, a TK wyda wyrok niezależnie od tego co tu napiszemy

   Usuń
 14. APEL,
  Panie i Panowie Senatorowie,Posłowie i Panie Prezydencie, jak możnabylo uchwalić przepis, który pozwala jednym zachować prawo do pobierania emerytury po zwolnieniu sie chocby
  na 1 dzień i po jego upływie podjąć zatrudnienie u tego samego pracodawcy, a innym którzy nie mogą tego uczynić (z rożnych przyczyn) zawiesza takie uprawnienie, nabyte w majestacie prawa?
  Jak to możliwe w państwie demokratycznym, w państwie prawa?

  OdpowiedzUsuń
 15. Również zwracam się do wnioskodawców,żeby podkreślili, że nie zmienia się warunków w trakcie trwania pobierania świadczenia.
  Wprowadzenie zmian w przepisach jak dotychczas obejmuje nowe grupy społeczeństwa. W 2006 roku musiałam zapłacić podatek od spadku po śmierci ojca i mimo ,iż w następnym roku podatek zniesiono, mnie w sądzie powiedziano, że prawo nie działa wstecz. Dlatego uważam, że tym bardziej w naszej sytuacji politycy nie powinni zmieniać prawa chociaż i do sędziów powoli tracę zaufanie. Na pewno będę walczyć. Pozdrawiam Hanna

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo się cieszę że termin rozprawy przed TK jest wyznaczony, skończy się okres zawieszenia, nadziei,niepewności itd. Mamy jeszcze możliwości gdyby wyrok był niekorzystny. Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobrze, że jesteście:) ja niestety sie nie odwołałam od pisma zus:( Leonarda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Leonardo, dlaczego Pani się nie odwoła.

   Usuń
 18. Pani Leonarda już się nie odwoła ponieważ minął termin odwołania,czyli powód jest oczywisty.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pozostaje czekać na rozstrzygnięcie TK , już nic nie można zrobić, bo termin odwołania od decyzji zus minął.Miejmy nadzieję , że TK sprawiedliwie podejdzie do sprawy , bo jeżeli nie to znaczy że mamy skorumpowane państwo .Bo jak można uzależniać prawo od tego jakiej grupy społecznej dotyczy. Jezeli dla posłów prawo wstecz nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 20. W moim przypadku zdecydowałem się o napisanie skargi do ETPC w Strasburgu ponieważ termin kasacji w SN minął mi 5-sierpnia w oczekiwaniu na rozpatrzenie sprawy przez TK. Z tego co wyczytałem na naszym blogu istnieje taka możliwość aby przy niespełnieniu wszystkich instytucji odwoławczych składać skargę do ETPC.Termin takiego odwołania mija dla mojego przypadku 5 listopada , zaś posiedzenie TK planowane jest na ; 13 listopada.Obecnie moja walka o prawa nabyte w świetle ustawy o szkolnictwie wyższym stała się bezprzedmiotowa gdyż moje chęci dalszej pracy na uczelni załatwiła jej nowelizacja ,która likwiduje mianowania po osiągnięciu wieku emerytalnego.Tak więc od 1 października zostałem przymusowo emerytem.Mam nadzieję że w Strasburgu doczekam się właściwej oceny prawodawstwa w Polsce w tym zakresie i będzie możliwość odzyskania utracownych dochodów w postaci nie zapłaconej emerytury. Być może stanie się to wcześniej w trakcie posiedzenia TK.

  OdpowiedzUsuń
 21. Wyciąg z dzisiejszej Gazety Prawnej
  "Rodzice chorych dzieci, którzy nie odwołali się od wyroku odbierającego im wcześniejszą emeryturę, nie mają podstaw do wznowienia postępowania w wyniku wyroku ETPC. Z tego też powodu ZUS wypłaci odszkodowania od 8 tys. do 12 tys. euro tylko 130 rodzicom chorych dzieci, których sprawy czekają na rozpatrzenie przed trybunałem"

  OdpowiedzUsuń
 22. a to ciąg dalszy ww. artykułu:
  "– Ale to nie zwalnia polskich władz z dokonania zmiany w ustawodawstwie – wyjaśnia Karolina Miara, adwokat z Warszawy.

  Zgodnie z art. 46 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (Dz.U. z 1995 r. nr 36, poz. 175) państwa zobowiązują się do przestrzegania ostatecznego wyroku ETPC we wszystkich sprawach, które ich dotyczą.

  – Osoby zainteresowane skarżeniem polskich instytucji powinny wiedzieć, że finansowe zadośćuczynienie w formie odszkodowania nie zawsze odzwierciedla negatywne konsekwencje pogwałcenia praw poszkodowanych – dodaje Karolina Miara.

  Wyrok może więc nałożyć na pozwane państwo obowiązek ponownego rozpatrzenia sprawy. Trybunał może także wskazać konieczność zmiany praktyki sądowej.

  – Sprawą ważniejszą niż ochrona praw nabytych są kwestie poszanowania mienia. Trybunał wykazał, że nikogo nie można pozbawiać własności, chyba że przemawia za tym interes publiczny. A przecież wypłata wypracowanych przez nas emerytur nie spowodowała zawalenia się budżetu – komentuje Marian Strudziński z Radomia, który rozpoczął ogólnopolską akcję emerytów walczących z ZUS.

  Obecnie ta grupa osób czeka na 13 listopada, kiedy to polski Trybunał Konstytucyjny wznowi rozprawę dotyczącą wniosku grupy senatorów (sygn. K2/12), w którym skarżą przepisy odbierające prawo do emerytury osobom, które nie zwolniły się z pracy.

  – Sposób walki z ZUS został wyznaczony, więc wiemy, jak wygrać sprawę przed unijnymi sądami – dodaje Marian Strudziński.

  Przypomnijmy, że wyrok ETPC z 2 października 2012 r. (sygn. 25360/04) ma związek z przyznaniem wcześniejszych emerytur osobom spełniającym warunki określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z 15 maja 1989 r. w sprawie uprawnień do wcześniejszej emerytury pracowników opiekujących się dziećmi wymagającymi stałej opieki (Dz.U. nr 28, poz. 149)."

  OdpowiedzUsuń
 23. Moi drodzy.To już rok bez pieniędzy.UFF ciężko.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja też, nie mogę się doczekac zwrotu tych pieniędzy, chyba się upiję......

  Weronika ze Szczecina

  OdpowiedzUsuń
 25. kochani nasza wiara i cierpliwość zawsze jest i będzie termin 13 listopada- nasza nadzieja, wszystko albo nic, droga była długa, uf jak ciężko żyć i spłacać kredyt. Boże dopomóż. już cierpliwości brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 26. A jaki jest "polityczny" skład sędziów TK, którzy będą wydawać wyrok 13 listopada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się samemu nie chciało poszukać, a się nadal jest złaknionym tej wiedzy – to proszę bardzo! :)
   Ale żeby nie było zbyt łatwo , to „za karę” się trzeba będzie troszkę naczytać:

   http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1510720,1,rzeplinski-andrzej.read

   http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-marek-kotlinowski-sie-broni,nId,175930

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jerzy-Stepien-prezesem-TK,wid,8583999,wiadomosc.html

   http://www.wprost.pl/ar/219660/Sejm-wybral-trzech-sedziow-Trybunalu-Konstytucyjnego/

   http://m.onet.pl/biznes,eph4w

   Miłej lektury, a za ewentualne,wyciągane z niej wnioski i formułowane na tej podstawie komentarze - nie odpowiadam! ;)

   Pzdr. :)
   Sławek

   Usuń
 27. Bez względu na opcję TK nie będzie mógł sobie pozwolić na decyzję polityczną, gdyż zdaje sobie sprawę że przed ETPCZ nasza sprawa jest jednoznaczna. Taki tok rozumowania pozwala mi na bardzo duże nadzieje i wiarę graniczącą z pewnością ze wyrok może być tylko jeden - korzystny dla nas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję optymizmu - serio! :)
   Ale ja nadal w tej kwestii pozostanę sceptykiem - wolę być mile zaskoczony niż niemile rozczarowany... ;)

   Pzdr. :)
   Sławek

   Usuń
 28. Panie Sławku,
  do pewnego czasu rozumiałam Pana wpisy. Od jakiegoś czasu nie ma Pan wiary, że wygramy. Czy to znajomość naszego ,,niezawisłego'' sądownictwa utwierdza Pana w tym przekonaniu, bo chyba nie wątpi Pan w nasze racje?

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam pytanie do tych osób, które wysyłały listy do ETPCz - po jakim czasie otrzymali Państwo odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja po około trzech tygodniach

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja również mam pytanie do tych osób, które pisały do ETPCz: czy pisaliście Państwo pismo (list) czy skargę na druku ? Bardzo proszę o odpowiedź. Wanda

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja napisałam najpierw list wg wskazówek na blogu. Wysłałam polecony- priorytet 27 września i do tej pory nie mam odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jeszcze raz piszę do tych osób, które nie przeczytały mojej podpowiedzi- druk skargi z ETPCz otrzymałam słowo honoru w ciągu 8 dni. Wypelniłam druk skargi wraz z kopiami wymaganymi, czyli odpisy wyroków sądów apelacyjnych i wysłałam poleconym priorytetem.

  OdpowiedzUsuń
 34. 15 listopada mam sprawę w Sądzie Apelacyjnym. Obecność na posiedzeniu nie jest obowiązkowa. 13 listopada z kolei jest rozprawa przed TK i 15.11. już będę wiedziała na czym stoję.Mam do Państwa pytanie - w jakim terminie muszę wystąpić o wydanie wyroku i czy zwracam sie z tym bezpośrednio do Sądu Apelacyjnego czy też do Sądu Apelacyjnego ale poprzez Sąd Okręgowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście radzę ażeby wstawić się na sprawę pomimo,że wstawiennictwo nie jest obowiązkowe.Na sprawie sąd poinformuje w jakim trybie i terminie należy zwrócić się o wydanie uzasadnienia wyroku.Z tego co wiem to jest na to 7 dni.W przypadku Pani/Pana sprawa będzie o tyle ciekawsza bo już będzie po wyroku TK / mam taką nadzieję/, jak sąd podejdzie do tego ?. Przy założeniu,ze sprawa w TK będzie po naszej myśli to będzie Pan/Pani wiedział/a/ co robić dalej bo sąd na pewno się do tego odniesie.LICZYMY na podzielenie się tymi wiadomościami.Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dziękuję za radę i odpowiedź. W przypadku gdyby TK wydał wyrok po naszej myśli to faktycznie ciekawe byłoby stanowisko Sądu. Pojdę na sprawę i dam Państwu znać jakie będzie stanowisko Sądu (mam nadzieję że 13 listopada wyrok będzie dla nas korzystny).
   Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
 35. Zapadła prawie cisza wśród nas, spowodowana pewnie oczekiwaniem na wyrok, to pomyślmy o czymś innym. Człowiek przechodzi na emeryturę. I co? Przestaje istnieć, mieć poglądy, potrzeby? Przestaje być obywatelem kraju? Niejednemu z nas pewnie niczego się już nie chce, ale jest wiele osób, które mogłyby lub wręcz chcą coś robić. Nie chcą być niewidzialni, niesłyszalni i zepchnięci w kąt, póki żyją. A więc domagajmy się, wyrażajmy swoje zdanie, niech wiedzą, że żyjemy i mamy prawa a nasza ,,władza'' ma być dla ludzi, wszystkich w naszym kraju. Mamy różne zapatrywania, ale w sprawach wymagających obrony, bądźmy wytrwali w dochozeniu do prawdy. Wymagajmy szacunku dla siebie, bo pracowaliśmy długo a nowe pokolenie musi zapracować na swoje życie. Myśmy swoje zrobili i brońmy tego, byśmy na pytanie ,,Jak żyć?'' nie dostali odpowiedzi ,,Krótko!''.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja już też wysłałam skargę do ETPCz.Oczywiście namawiam również znajome Panie do wysłania skargi."Alleluja i do przodu",,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Wanda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę o podpowiedź w jaki sposób wypełniła Pani Skargę. Otrzymałam z ETPCz formularz skargi do wypełnienia, nie mam możliwości napisania na maszynie, komputerowo się nie da, czy można odręcznie?

   Usuń
  2. http://bip.ms.gov.pl/pl/prawa-czlowieka/europejski-trybunal-praw-czlowieka/podstawowe-informacje-dotyczace-skladania-skargi-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka/formularz-skargi/

   Tu weszłam na stronę i wypełniłam formularz skargi na komputerze zgodnie z " informacją wyjaśniającą "-widnieje na w/w stronie po lewej stronie link.Otwieram pliki w wersji doc. Wydrukować i wysłać .Nie wiem czy moja pomoc jest czytelna? Myślę , że tak jest najprościej. Pozdrawiam Wanda......

   Usuń
  3. Kolejna wygrana polskich dziennikarzy w Strasburgu - czytaliście ten artykuł?

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejna-wygrana-polskich-dziennikarzy-w-strasburgu,1,5285016,wiadomosc.html

   Wanda

   Usuń
 37. Z niecierpliwoscia czekam na 13 listopada-sadze ,ze wyrok bedzie dla emerytow korzystny TK spieszy sie bo nie chce porazki od ETPC.Jak zareaguja zazdrosnicy ktorzy nie moga pogodzic sie z faktem,ze emeryt moze pracowac i brac emeryture,ktora sobie wypracowali.Nie obciaza to budzetu zakladu pracy-prosta ludzka zawisc!!! Juz nie moge sie doczekac-nie chce zapeszyc,ale spojrzec w oczy zawistnym ! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 38. Przecież emeryci najczęściej pracowali i pracują dodatkowo. Problem teraz jest tylko (aż)w tym, że wprowadzono przepis różnicujący emerytów względem rozwiązania stosunku pracy, odebrano prawo nabyte itd.
  A skąd pewność, że TK boi się porażki przed ETPC?

  OdpowiedzUsuń
 39. Myślę, że najpoważniejszy błąd naszego rządu to ingerencja w naszą własność jaką było pobierane świadczenie. Mam nadzieję ,ze TK zdaje sobie z tego sprawę. Pozdrawiam Hanna

  OdpowiedzUsuń
 40. Tak jak powiedział Prezes SN - zostały złamane wszystkie paragrafy. On od razu wydał taką opinię. Nie porównywał z budżetem itp., bo co to nas obchodzi. To nasza krzywda wyrządzona nam przez władzę (nieprzemyślane ustawy).

  OdpowiedzUsuń
 41. Dlaczego nie czepiają się rencistów, oni nie muszą rozwiazywać umów na 1 dzień ,żeby dalej pobierać rentę, to tylko tu u nas i teraz, pozdrawiam, do 13 listopada 2012r.

  OdpowiedzUsuń
 42. Bo renciści zakładom pracy ,,załatwiają'' problem PEFRON.

  OdpowiedzUsuń