21 czerwca 2012

Nie zgadniesz, ile limuzyn ma rząd Tuska!

Artykuł z "politykier.pl"

Wygląda na to, że nasz rząd piechotą nie chodzi. Ministrowie Donalda Tuska mają do swojej dyspozycji aż 309 samochodów. Tylko w resorcie pracy i polityki społecznej na jednego ministra przypadają dwa samochody służbowe. Na przykład do przewożenia poczty...

...tak przynajmniej tłumaczą urzędnicy tego ministerstwa w rozmowie z Faktem. W Polsce, na jednego ministra przypada nawet po kilka limuzyn. Rekordzistą jest ministerstwo obrony, które ma 85 samochodów służbowych. Mimo że szefa MSZ Radosława Sikorskiego wozi Biuro Ochrony Rządu, to i tak resort w garażach ma 60 aut, do prowadzenia których zatrudnia aż 42 kierowców. - Samochody służbowe użytkowane w ministerstwie spraw zagranicznych są to samochody wycofane z polskich placówek dyplomatycznych, średnia rocznikowa floty wynosi siedem, osiem lat - komentują pracownicy tego resortu. 

Naszych ministrów i urzędników wozi ponad 120 kierowców. Najlepiej, jak donosi Fakt, płaci im ministerstwo sprawiedliwości. A takie na przykład ministerstwo skarbu wynajmuje jeszcze dodatkowe auta. Ciekawe tylko, po co? Ze swej strony chciałam tylko dodać, że już jestem po egzaminach i będzie się pojawiać więcej postów.
Wszystkim, którzy trzymali kciuki bardzo dziękuję

4 komentarze:

 1. Pani Izo wierzę że na egzaminach poszło b.dobrze.
  A ja mam cichą nadzieję że do NAS poszkodowanych też uśmiechnie się szczęście i prawa które nam odebrano zostaną przez TK oddane. Bo nie słusznie zostaliśmy tak bardzo pokrzywdzeni.

  Serdecznie pozdrawiam Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Studentce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dołączam się do gratulacji.Daniela

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję:) a teraz napewno czas na odpoczynek. Powodzenia
  Barbara

  OdpowiedzUsuń