15 lipca 2017

Petycja "odszkodowawcza" w Sejmie

                 Posiedzenie sejmowej Komisji do Spraw Petycji sprawie odszkodowania dla emerytów, którzy zmuszeni zostali do rezygnacji z etatu na rzecz emerytury

19 lipca 2017 (środa), godz. 15:30
sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)
·         Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dezyderat nr 32 w sprawie możliwości zadośćuczynienia emerytom, którzy wobec niekonstytucyjnych przepisów prawa zrezygnowali z zatrudnienia w celu zachowania świadczeń emerytalnych.

Odpowiedź Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej można przeczytać korzystając z linka:10 komentarzy:

 1. Ze względu na wydany przez marszałka Kuchcińskiego zakaz wejścia obywateli do sejmu na jednorazowe przepustki wszystkie posiedzenia Komisji do Spraw Petycji w dniach 18 i 19 lipca zostały odwołane.

  OdpowiedzUsuń
 2. kochane koleżanki, co będzie po 1 października2017r z wcześniejszymi emerytkami, czy będziemy mogli pracować i pobierać emeryturę , czy będzie można przeliczać mając wyższy wskaźnik

  OdpowiedzUsuń
 3. http://pzerii.org/wp-content/uploads/2016/01/pismo.jpg

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowy termin posiedzenia sejmowej Komisji Petycji:
  14 września 2017 (czwartek), godz. 09:00
  sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F)
  "Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dezyderat nr 32 w sprawie możliwości zadośćuczynienia emerytom, którzy wobec niekonstytucyjnych przepisów prawa zrezygnowali z zatrudnienia w celu zachowania świadczeń emerytalnych."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=4D682857C0E77765C125819400324281#

   Fragment transmisji od 09:21 do 11:04.

   Usuń
  2. Witam,
   Oglądałam dzisiaj przebieg posiedzenia Komisji Petycji w wyżej wymienionej sprawie i chylę czoła przed Panią Henryką Płóciennik, która uczestniczyła w pracy KP, zabierała głos, przybliżała zebranym posłom problem. Z tego co widziałam była tam sama z emerytów, których dotyczy sprawa. Była świetnie przygotowana. Pani Henryko, gratuluję postawy i dziękuję. Robiła to Pani dla nas. Jeszcze jest nadzieja, że posłowie dostrzegą problem i pozytywnie załatwią petycję. Podsunęła im Pani prosty sposób zadośćuczynienia tym emerytom, którzy odeszli z pracy. Ja też jestem w tej grupie osób i nie mogłam zwolnić się z pracy na jeden dzień i ponownie zatrudnić. Powaga stanowiska mojego dyrektora nie brała pod uwagę takiego kombinatorstwa, a co dopuszczało prawo. Zwolnienie z pracy to cała procedura (wypowiedzenia, odprawy, świadectwo pracy itp) i nikt szanujący się nie poszedł tą drogą, by następnego dnia prosić dyrektora o ponowne zatrudnienie. Myślę, że pewną rekompensatą dla tych emerytów byłaby możliwość ponownego przeliczenia emerytury z uwzględnieniem aktualnej kwoty bazowej lub propozycja Pani Henryki. Pani Henryko, gdyby Pani startowała w wyborach to ma Pani nasze poparcie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Mam nadzieję, że przeczyta Pani mój post. Teresa R.

   Usuń
  3. Droga Pani Tereso. Oczywiście, że przeczytałam to co Pani napisała /od dawna śledzę informacje na tym portalu/, dziękuję za miłe słowa. Do wyborów żadnych się nie wybieram, ale dziękuję za poparcie. Wybieram się i to na pewno, na następne posiedzenie komisji i tu mnie Pani może mocno wspierać /widzę, że dobrze zna Pani nasz problem/. Miło byłoby nawiązać z Panią osobisty kontakt, lecz tu na portalu telefonu swego podać nie mogę /pewnie zasypana byłabym telefonami/, jednak może się Pani zwrócić do administratorki portalu - Pani Jolanty Kajzer, która zna mój telefon i na podstawie mojej tu wyrażonej zgody może Pani go udostępnić.
   Tymczasem pozdrawiam miło .... Henryka P.

   Usuń
  4. Pani Henryko, dziękujemy za udział, udokumentowany także tutaj:
   http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/biuletyn.xsp?skrnr=PET-89

   Usuń
 5. kochani może ktoś z was wie , czy wcześniejsze emerytury przywrócone przez trybunał konstytucyjny od października zostaną wstrzymane jak będzie się dalej pracowąć , nie mogę znaleźć nigdzie żadnej informacji, będę wdzięczna bo nie wiem co dalej z nabytymi prawami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam w ZUS we Wrocławiu z zapytaniem czy dalej pracując będę otrzymywała emeryturę.Będzie Pani dalej otrzymywać emeryturę zgonie z wyrokiem Trybunału - usłyszałam.

  OdpowiedzUsuń