27 lipca 2013

Podwyżki emerytur: 500 zł dla polityka i 50 zł dla emeryta

Rząd przyznał emerytom podwyżki? Raczej rzucił marne ochłapy. Tegoroczna waloryzacja rent i emerytur wyniosła tylko 4 proc. Tyle że te 4 proc. co innego znaczy dla polityka, który oprócz pieniędzy z zasiadania w Sejmie czy Senacie, dostaje jeszcze sowitą emeryturę. A co innego dla emeryta, który cały miesiąc musi przeżyć za kilkaset złotych.
Zwykły Polak, gdy chce przejść na emeryturę obowiązkowo musi zwolnić się z pracy. Ale nie parlamentarzysta – on bezkarnie może jednocześnie pobierać bajońską pensję i emeryturę. Nic więc dziwnego, że posłowie i senatorowie z tego przywileju korzystają. Rekordzista - senator Zbigniew Meres (61 l.), były strażak, oprócz pieniędzy z parlamentu dostaje jeszcze 11,3 tys. zł emerytury. Ale nawet 4-5 tysięcy emerytury wśród posłów to nic nadzwyczajnego. Co w takiej sytuacji maja robić seniorzy? Posłanka-emerytka z SLD Krystyna Łybacka (67 l.) bezczelnie radzi, by wystartowali w wyborach do Sejmu i zdobyli mandat!

Parlamentarzyści-emeryci są jednak dodatkowo uprzywilejowani przez prawo. Dzięki waloryzacji procentowej to właśnie oni zgarniają największe podwyżki.


Dlaczego więc podwyżka emerytur jest procentowa? Koronny argument: bo tak jest sprawiedliwie. Ale jak może być sprawiedliwe, że jeden emeryt dostaje 500 zł podwyżki, a drugi 50 zł?

W przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Waloryzacja ma być dwa razy niższa. Jak wynika z rządowego projektu, wyniesie tylko 2,14 proc. Ale tylko politycy tego nie odczują!

Zwykły emeryt jak zwykle dostał od rządu ochłapy. Maria Medyńska (81 l.) z Wrocławia ma emeryturę w wysokości 1300 złotych. To oznacza, że od trzech miesięcy dostaje świadczenie o raptem 50 złotych wyższe niż przed rokiem. W przyszłym roku jej podwyżka będzie jeszcze bardziej żenująca – raptem 28 złotych... - A pieniędzy zawsze brakuje. Dobrze, że mam własny ogródek a w nim warzywa i owoce, przynajmniej na to nie muszę wydawać - mówi Faktowi Maria Medyńska. Oto lista parlamentarzystów emerytów: 
 

95 komentarzy:

 1. Kto komu bronił pracować.ile wypracowałeś tyle dostałeś.trudno żeby profesor dostał tyle co robotnik.trzeba było się uczyć i pracować na emeryture,najlepiej na 2 etaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z własnego podwórka, więc nie domysły, tylko znana mi osobiście prawda:
   Funkcjonariusz policji po 25 latach pracy emerytura = ok.4800zł (jakieś 8 lat temu)
   Jego żona, nauczycielka, po 32 latach pracy (ale w tym opieka na dzieci, urlopy wychowawcze,), emerytura + ok. 1600zł.
   Obydwoje to samo wykształcenie wyższe, na tej samej uczelni, w momencie przechodzenia na emeryturę męża , on miał jeszcze podyplomowe, ona też.
   Więc chyba nie z poziomu wykształcenia wynikają różnice...

   Usuń
  2. Składam samokrytykę: też dałam się podpuścić, naszczuć i zrobiłam głupi wpis, który niestety ostał się i będzie mi przypominał: najpierw poczytaj innych, ochłoń, potem komentuj! Jak to łatwo trafić człeka, żeby bez zastanowienia głupio się odgryzał . A potem mu wstyd, jak mi teraz...

   Usuń
  3. Jest chyba wszystkim ludziom wiadomo /w miarę myślących samodzielnie/ że są pewne zawody które są lepiej płatne - i nikt nie odkrył tu prawdy objawionej ....
   Ludzie ! włączcie myślenie a nie kanał tv Trwam!!!

   Usuń
 2. Rekordzista-senator Zbigniew Meres (61 l.), były strażak....

  Nie każdy strażak był generałem i do tego komendantem głównym Straży Pożarnej

  OdpowiedzUsuń
 3. Waloryzacja jest procentowa, ile wypracowałeś tyle dostajesz.kropka. A to że pensje są jakie są to emerytury są jakie są, nie buntujecie się krzyczycie po internecie to macie, siedźcie w domach i narzekajcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o pokazanie zjawiska

   Usuń
  2. Zrozum ze tu nie ma nic nadzwyczajnego.waloryzacja jest liczona od sumy emerytury.nie trzeba było siedziec na 1 etaciku tylko na 2 ewentualnie o jakies dobre stanowisko sie postarać. teraz by nie było płaczu bo też bys dobre pieniądze dostawał.

   Usuń
 4. Ludzie ! przestańcie się wreszcie obrażać, bo nie można tego czytać. Przejdźcie wreszcie do merytorycznej dyskusji na interesujące nas tematy. Może koś wie ile pism wpłynęło do naszych parlamentarzystów w sprawie projektów ustaw i czy jeszcze nie minął termin składania uwag do projektów. Za odpowiedź udzieloną na blogu będę bardzo wdzięczna H

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktos pisał wcześniej , że termin składania opinii do projektu rządowego to 14 sierpien. Ale nie dam głowy. Swoje opinie do partnerów społecznych trzeba pisac natychmiast , bo byc może oni już wysłali , lub wysyłaja swoje stanowisko do rządu.

   Usuń
  2. Mnie wysokość emerytur parlamentarzystów nie oburza - było wynagrodzenie, są przepisy, jest obliczenie emerytury i nie ma co drzeć szat.
   Nie mogę natomiast zaakceptować punktu widzenia niektórych parlamentarzystów - pobierają "zasłużone świadczenie", bo oni "wypracowali", a nam przeciętniakom to... "państwo daje"? W dodatku "daje" w ramach solidarności międzypokoleniowej.
   Znamienna była wypowiedź w tv posła Niesiołowskiego, trudno ją zapomnieć.

   Ustawa z 2009 r. o zm. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora (zm. art. 25)
   http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20091441177

   Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora, tekst ujednolicony
   http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960730350

   Widzę w tym jednak szansę dla powodzenia ustawy "rekompensacyjnej" dla nas, która objęłaby wszystkich "zawieszonych" - zrozumienie naszej sytuacji przez parlamentarzystów, szczególnie przez parlamentarzystów emerytów. Zatem, pisma trzeba słać i prosić o zrozumienie i sprawiedliwe traktowanie.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź, jeszcze dziś wobec tego napiszę swoją opinię do partnerów społecznych, bo zostało niewiele czasu.


   Szkoda go moi mili marnować na nic nie wnoszące wpisy, powodujące tylko jątrzenie pomiędzy nami emerytami. Lepiej swoją energię przełożyć na ciekawą opinię do projektów niekorzystnych dla nas ustaw. H

   Usuń
  4. Do Anonimowego z 11:39 i do H.
   Termin 14 sierpnia wyznaczono w OPZZ dla opinii nadsyłanych im przez obywateli, które mają być wzięte pod uwagę w sformułowaniu stanowiska OPZZ dla MPiPS wobec projektu ustawy.
   Taką informację zamieścił @Xenofont na podstawie Biuletynu otrzymanego z OPZZ.
   Inni partnerzu społeczni mogli przyjąć swoje własne terminy, być może znacznie wcześniejsze.

   Usuń
  5. To, ja Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek :)
   Moim zdaniem Adminka ma prawo zamieszczać posty bez imprimatur Blogiwiczów. Zamieszanie na blogu wywołuje nie tekst, ale ludzie. Nawet z papki serwowanej emocjonalnie przez "Fakt" można przejść do meritum,
   cytat z zamieszczonego artykułu:
   "Zwykły Polak, gdy chce przejść na emeryturę obowiązkowo musi zwolnić się z pracy. Ale nie parlamentarzysta – on bezkarnie może jednocześnie pobierać bajońską pensję i emeryturę."

   Z tego tekstu i z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wynika że:
   dzięki ustawie - którą sami sobie przegłosowali w 2009 r. - w odróżnieniu od "zwykłych emerytów"
   1. nie mieli zawieszonych emerytur po wejściu w życie art. 103a
   2. pobierają emerytury mimo bardzo wysokiego uposażenia - przekroczony próg 130% przec. wynagr.
   3. po osiągnięciu wieku emerytalnego będą pobierać emerytury "bez rozwiązania stosunku pracy".

   Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawiać.

   Usuń
  6. Na podst. art. 38 ustawy o wykonywaniu mandatu... dodaję punkt
   4. zabezpieczenie przyszłych emerytów (odprawa w wysokości trzech uposażeń) obejmuje okres roku (lub dwóch lat w zależności od przypadku) po wygaśnięciu mandatu.

   Usuń
  7. Dziękuję bardzo Anonimowemu z 13:45 za wyczerpującą odpowiedź H

   Usuń
  8. O ile dobrze pamiętam, to głównie poseł Łybacka walczyła o uprawnienia dla posłów do pobierania emerytury bez rozwiązywania stosunku pracy http://www.fakt.pl/Krystyna-lybacka-radzi-emerytom-start-w-wyborach-do-sejmu,artykuly,221955,1.html
   Tej pani to już czas podziękować, niech odpocznie na wypracowanej emeryturze.

   Usuń
  9. Pani Daniela już zaczęła pisać listy do posłów i bardzo dobrze - aby wybrańcy narodu mieli pojęcie...
   http://www.fakt.pl/Wybraniec-narodu-nie-ma-pojecia-jak-zyje-narod-,artykuly,51454,1.html

   Gdy projekty ustaw trafią do Sejmu, a następnie do właściwej komisji/podkomisji stałej/podkomisji nadzwyczajnej, adresaci będą na wyciągnięcie ręki do klawiatury ;)
   Skład komisji, Podkomisje, Listy do komisji - odpowiednie zakładki na stronie:

   http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=PODKOMST&NrKadencji=7&KodKom=PSR

   Usuń
  10. Do Komentatora z 14:51 i 15:45.
   Zaciekawił mnie ten komentarz. Nie sądzę jednak, żeby choć w małym stopniu dał się oprzeć na tekście, jak go tu określono, „emocjonalnej papki” z „Faktu”, ani nawet na zacytowanych zdaniach. Co więcej, przypuszczam (z dużym prawdopodobieństwem), że autor „papki” nie zrozumiałby tego komentarza. Z prostego powodu: tekst wskazuje, że nie ma on nawet pobieżnej orientacji w podejmowanych zagadnieniach, a co dopiero wiedzy na temat przywołanych w komentarzu ustaw.
   Po przeczytaniu „papki” udało mi się naliczyć zaledwie 7 zdań, które nie zawierałyby półprawd, błędów lub manipulacji, wliczając w tę liczbę dwuzdaniową wypowiedź p. Medyńskiej o roli ogródka działkowego w budżecie emeryta. Taka analiza tekstu mogłaby być nawet pouczająca na zajęciach z dziennikarstwa pt. „Uczymy się na błędach”. Czy taka właśnie była intencja pani Adminki – skłonić nas do krytycznego myślenia?
   Pozostając z taką właśnie nadzieją, pozdrawiam, kibic

   P.S. Gdyby „papkujący” z „Faktu” sięgnął do oświadczeń majątkowych posłów zauważyłby ciekawy wyjątek: poseł Kaczmarek – słynny „agent Tomek” – zawiesił swoją emeryturę. No i co zrobiłby z tym fantem? ;)))

   Usuń
  11. Xenefont o/Olsztyn28 lipca 2013 19:30

   Brawo...Kibic,jesteś-to fakt!Pozdrawiam

   Usuń
 5. No i do grobu tych emerytur nie wezma, emerytury mundurowe sa takie wysokie, pozostale to 250 proc sredniej krajowej plus lata pracy, wiadomo jak ktos zarabial 10 tys to bedzie mial wiecej od tego co 2500. Jezeli pensja obecnie to 2 tys - i ludzie sie ciesza to emerytura w takiej wysokosci jest jak to sie mowi do przezycia. Zawsze byli, sa i beda tacy co maja wiecej od nas. A waloryzacja procentowa jest sprawiedliwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Waloryzacja emerytur NIE JEST PODWYŻKĄ. Ma służyć przede wszystkim ZACHOWANIU ICH REALNEJ WARTOŚCI/przywróceniu siły nabywczej utraconej w poprzedzającym roku (tzw. składnik „inflacyjny”) i dodatkowo - zapewnieniu udziału we wzroście gospodarczym wyrażonym we wzroście płac (tzw. składnik „płacowy”, czyli co najmniej 20% realnego wzrostu płac). Jej procentowy charakter sprawia, że obecna ustawowa waloryzacja nie wprowadza żadnego rozwarstwienia, przeciwnie - pozwala na zachowanie stałych relacji pomiędzy emeryturami po kolejnych waloryzacjach. Proponowanie jednakowego „dodatku kwotowego” spowodowałoby stopniowy relatywny wzrost realnej wartości (wzrost siły nabywczej) niższych świadczeń i stały relatywny spadek realnej wartości wyższych świadczeń.

   Poniżej przykład ilustrujący zachowanie stałych relacji pomiędzy świadczeniami o różnej wysokości.

   Przed waloryzacją:
   Emerytura 1000 zł brutto i emerytura 4000 zł brutto. Ta druga jest 4 razy wyższa.

   Po waloryzacji ustawowej (wskaźnikiem procentowym, np. 4%, jak w tym roku):
   Emerytura pierwsza wyniesie 1040 zł brutto. Emerytura druga wyniesie 4160 zł brutto. Zachowana zostaje relacja pomiędzy tymi emeryturami. Ta druga nadal jest 4 razy wyższa.

   Usuń
  2. ..nawet się anonimie nie staraj przekonać tych "mongołów" co robią tu te bzdurne wpisy

   Usuń
 6. Jestem za waloryzacją procentową. Moja koleżanka przepracowała tylko 10 lat. Ma emeryturę powszechną liczoną z kapitału. Ja przepracowałam 40 lat. Po kilku waloryzacjach kwotowych moja emerytura miałaby mniejszą wartość nominalną, jej by wzrosła. Gdzie tu logika. Za jakiś dłuższy okres nasze emerytury byłyby równe. I po co nas rząd zapewnia, że jak dłużej pracujesz twoja emerytura będzie wyższa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję H., zamiast jałowych dyskusji - H. zmobilizowała mnie do napisania pism w naszej sprawie do szanownych posłów, które wysłałam na ich pocztę mailową w sejmie.
  Maile ode mnie otrzymali:
  Anna Bańkowska - SLD; Józefa Hrynkiewicz - PiS;
  Zofia Popiołek - Ruch Palikota ; Henryk Smolarz - PSL ;
  Ludwik Dorn - Solidarna Polska ; Magdalena Kochan - PO ;
  Ligia Krajewska - PO
  Wpisani byli do Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Jeżeli nie chodzi w niej o naszą sprawę, to i tak dobrze - niech posłowie różnych opcji politycznych zapoznają się z naszymi problemami, bo przecież trzeba przekonać wszystkie partie, aby zagłosowali korzystnie dla nas.
  pozdrawiam wszystkich i nie kłóćmy się!!!
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Danielo,
  gdzie mogę znaleźć propozycję pisma do posłów uwzględniającą równe traktowanie nas (przed i po)?
  Pozdrawiam
  Małga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam sama, a o równym traktowaniu i dyskryminacji osób nierówno traktowanych mówi art.32 Konstytucji RP
   Daniela

   Usuń
  2. Dziękuje za szybką odpowiedź. Siadam do pisania a pogoda sprzyja. Pozdrowienia z nad morza
   Małga

   Usuń
 9. Pai Danielo. Bardzo dobry pomysł wysłania pisma do posłanki Bańkowskiej. Ona przecież była prezesem ZUS. To dzięki jej i innym posłom doprowadziła do zmiany ustawy o kapitale początkowym. I dzięki tej ustawie z dnia 27.09.2011 ZUS ponownie przeliczył mój kapitał z tego tytułu moja powszechna emerytura jest wyższa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry wybór!

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn28 lipca 2013 19:41

   Nie wiem czemu zawdzięcza mój "szacun" psł. Bańkowska.Wiem,że każda/y z Bańkowskich,to życzliwi ludzie...nawet emerytom i przyszłym emerytom.Pozdrawiam Ciocię.

   Usuń
 10. Zgadzam się z Agnes w całej rozciągłości. Nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia na bloga, jeżeli komuś coś nie pasuje, niech tu nie zagląda. Właścicielka tego bloga może umieszczać na nim co uważa za słuszne i nikt nie powinien się wymądrzać, bo jak tu ktoś już napisał " prawda w oczy kłuje". Jestem bardzo wdzięczna Admince za możliwość skorzystania z bardzo wielu informacji i wzorów pism, a także aktualnych wiadomości na interesujący nas temat. H

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez dwa dni weekendu komentarze pod tym postem przybywały ze średnią 2/godz. Skończył się weekend, emeryci poszli do pracy, włączyli komputery (na blogu pojawiło się kilkadziesiąt osób) i zaczęli... pisać swoje komentarze. Ale jak to w pracy, są obowiązki, na prywatne sprawy nie ma czasu, więc piszą kolejne komentarze nie czytając tego, co "za" i "przeciw" już zostało napisane.
   Słowa "żenada", "żenujące" padły już kilka razy, więc nie będę go nadużywać.

   Usuń
 11. Posłowie mają nowy pomysł na swoje ma się rozumieć emerytury-specjalne. Wtedy mogliby pobierać dwie emerytury: specjalną i zwykłą oraz uposażenie poselskie Wystąpił z tym na komsji poseł Ajchler (już za rok będzie emerytem)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby nie był to "Fakt", to może za powtarzającymi dziś za "Faktem":

   "Wprost"
   http://www.wprost.pl/ar/410564/Posel-SLD-chce-dodatkowych-emerytur-dla-poslow/

   Niezależna.pl
   http://niezalezna.pl/44193-posel-sld-chce-dodatkowych-emerytur

   Usuń
 12. Najlepsza zimna woda na głowę i resztę ciała!

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę Państwa, przy tym tempie wpisów nie na temat post się wkrótce "przeładuje" i nie będzie możliwości wymiany opinii o ważnych sprawach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy ktoś miał dzisiaj rozprawę przed SO lub SA, jaki wunik ?
  MM1

  OdpowiedzUsuń
 15. Było to już pisane kilka razy ale jakoś nikt tego nie bierze sobie do serca., więc napiszę jeszcze raz:
  Na wszystkie zawistne zaczepki( głupie wpisy, obrażające, wyśmiewające, kpiące, powodujące kłótnię na blogu itp. ) PROSZĘ NI REAGOWAĆ, TRAKTOWAĆ TE NIEZRÓWNOWAŻONE OSOBY JAK POWIETRZE, JAKBY ICH NIE BYŁO a zobaczycie ,że sami podwiną ogon i wyniosą się z bloga ( jak zobaczą , że nikt ich nie czyta i nie zdołają wytrącić nas z równowagi). W przeciwnym razie zniżamy się do ich poziomu i wzajemnie się niszczymy i chyba komuś o to chodzi. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie należy postępować. A

   Usuń
 16. Od kilku dni nie przeglądałam wpisów na blogu, ale co tu się dzieje, kto tu podsyca i sprowadza temat bloga na inne tory. Wiem, że to nie emeryci tylko goście, którzy się nudzą i wprowadzają niepotrzebny chaos.
  Powiedzcie co z naszymi zawieszonymi emeryturami jak daleko jest nasza ważna sprawa, wiem, że teraz są urlopy i zapewne musimy czekać do września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wiem, że to nie emeryci"... a skąd to niby wiesz?

   Usuń
 17. Coś się dzieje.Moje wpisy giną.Powtórzę. Może tym razem się uda.Miałam ochotę mącicielom odpisać.Ale poszłam po rozum do głowy. Nie dam się sprowokować.Jestem na blogu od samego początku.Dzięki Admince,Krzysztofowi,Marianowi i wielu innym wierzyłam,że wygramy, że sprawiedliwość zwycięży.Tak się stało.Zaczęto o nas mówić i pisać.Nie zmarnujmy tego.Nie dajmy się sprowokować i przejść na inne tematy.Odzyskanie naszych bezprawnie zawieszonych emerytur jest najważniejsze.Nie tyko dla pieniędzy, które są dla nas bardzo ważne ale dla zasady.Prawo ustanowione nie można zmieniać jak się chce i dla kogo się chce.Trzymajmy się razem.Te wpisy, które teraz się ukazują to nie są te same,które nam przyświecały od początku powstania bloga.Ale cóż - góra nie myślała, że sprawy zajdą tak daleko.Pan Krzysztof ma rację, że nie bierze już udziału w tej dyskusji, która zboczyła z drogi. Wszyscy nowi "prawdziwi emeryci" - korzystajcie z wcześniejszych rad p. Krzysztofa.G.

  OdpowiedzUsuń
 18. Są już następni w kolejce po kasę-tym razem weterani opozycji. Mają małe emerytury i renty więc należą się im specjalne.Morał jest taki, że ci którzy wypracowali sobie świadczenie to naiwniacy. Trzeba było walczyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My tez dostaniemy "specjalne" jako grupa specjalnej troski.

   Usuń
 19. Szanowni blogowicze , chce przypomnieć i prosić , żeby , kto chce i może , wysyłać jak najszybciej swoje opinie o projekcie rządowym i projekcie senackim ustawy. Wzory pism są pod wcześniejszymi postami , także informacje , do kogo wysyłać . Chodzi o bardzo ważne dla nas sprawy : wypłatę zaległych (to ,wydaje się ,będzie na pewno ), wypłatę zaległych wszystkim zawieszonym (to nie jest jasne ) , oraz wypłatę odsetek ustawowych (projekt rządowy pomija sprawę odsetek !). Można wysłać poczta zwykłą (polecony ) , lub elektroniczną . Procedura jest taka , że przyjmowane są tylko te uwagi , które nadejdą w okresie konsultacji społecznych. Po tym terminie żadne uwagi nie będą uwzględniane.Mamy już doświadczenia , że nikt nie będzie dbał o nasze sprawy , jeżeli sami nie zadbamy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram, to sa wazne dla nas sprawy, reszta to drobnostki nie majace znaczenia .

   Usuń
  2. Anonimowy strzał w dziesiątkę. Wszystkie zaczepki i komentarze poniżej krytyki pokazały się w okresie konsultacji społecznych. O czym to świadczy odpowiedzcie sobie sami.Jeżeli będziemy z takimi osobami prowadzić dialog to zapomnimy o tym co dla nas najważniejsze /anonim z 07:24/ a czas ucieka. Powstrzymajmy swoje emocje , nie dajmy się prowokować a zaczepki bez komentowania znikną. Pozdrawiam też anonim ale dążący do obranego celu.

   Usuń
  3. Dzięki za dobre słowo, pozdrawiam , Anonim z 7:24

   Usuń
 20. Proponuję nie odpowiadać na zaczepki, nie zniżać się do poziomu których celem jest obrażanie innych piszmy jedynie naszych sprawach,mącicieli lekceważmy Anna

  OdpowiedzUsuń
 21. No comment - najlepszy sposób na niektórych!

  OdpowiedzUsuń
 22. Szanowni Państwo, przypomniałam sobie pewną sytuację... .k
  Kiedy zbliżały się święta Bożego Narodzenia w stanie wojennym każdy chciał coś zdobyć na świąteczny stół. Stałam na ryneczku przy Hali Mirowskiej, aby coś kupić, kolejkowicze zaczęli się strasznie kłócić. Ktoś głośno wykrzyczał słowa: "przekażcie sobie znak Pokoju" i od tej chwili ludzie zachowywali się jak ludzie podając sobie ręce.
  Proponuję: przekażcie sobie znak Pokoju! (chociaż wirtualnie)
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo Iwona.
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
 23. Bardzo proszę NIE odpowiadać MĄCICIELOM, pomijać ich wstrętne wpisy.
  WYSŁAJMY UWAGI do projektów.
  Pozdrawiam P. Izę, Krzysztofa, Mariana i wsystkich pomagających zawieszonym emerytom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację , Mario. Dobrego dnia dla Ciebie.A

   Usuń
 24. Drodzy"Zawieszeni" walczący o zaległe w zasadzie nie zaglądam już na bloga,ale mając chwilę wolną zerknęłam co się tu dzieje.Walczyłam o emeryturę od samego początku.Oczekuję na rozpatrzenie skargi w ETPCz o zaległe.Blog bardzo nam pomógł,była na nim rzeczowa i na poziomie dyskusja.Osoby,które dołączyły po wyroku TK też powinny ignorować prowkujące i zawistne wpisy,które się tu pojawiają.Pozdrawiam.A.S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do A.S. z 11.21, proszę o wzór skargi do ETPCz. Mam miesiąc na kasację od wyroku SA Lublin (emerytura 2008. Poradźcie co robić. Lucyna (lucy54@interia.pl)

   Usuń
 25. Kochane mądre głowy ! (oczywiście nie dotyczy trola - ten to się napracował na tym blogu , aż się spocił ale nic to - jak
  mawiał Onufry Zagłoba " diabeł w ornat się ubrał i ogonem na mszę dzwoni " i TAK NAM NIE DA RADY choćby się dzień i noc
  uwijał - ale do rzeczy - też chcę wysłać pisma ale please! podpowiedzcie gdzie skorzystać z jakiegoś wzoru ,bo już się
  pogubiłam nie jestem taka mądra jak większość z tego blogu ,których szczerze podziwiam za mądrość, pracowitość i klasę Pozdrawiam Elżbieta z Rzeszowa . Moja koleżanka ma dzisiaj rozprawę w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie . Napiszę jak
  tylko będę miała jakieś wieści od niej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elżbieto, chyba mam Twoją pocztę mailową, więc mogę wysłać pismo, które wysyłałam do posłów różnych opcji politycznych
   Daniela

   Usuń
  2. Niestety nie mam tej poczty, możesz podać?
   pozdrawiam

   Usuń
 26. Elżbieto , poszukaj kilka postów wstecz (z lipca) , jest kilka wzorów , które można wysłać . Czekamy na informacje o Twojej koleżance. Pozdrawiam , A.

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzięki A. Na pewno się odezwę.

  OdpowiedzUsuń
 28. Otrzymałam już zaległe świadczenia (mocno okrojone o podatki), ale bez odsetek. Złożyłam do SO pozew o odsetki i cisza....
  Czy ktoś ostatnio składał pozew o odsetki lub jest już po sprawie ? jaki wynik ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze marzy sie bez podatku zwrot, no, no, trzeba zawalczyc

   Usuń
  2. I ja też złożyłam pozew o odsetki do SA.-Poznań.Też cisza.
   Pozdrawiam
   Krystyna

   Usuń
  3. Dlatego właśnie trzeba pisać opinie do posłów , senatorów , partnerów społecznych , ministrów i wszystkich , którzy będą decydować - na temat projektów ustawy : rządowego i senackiego. Rządowy nie uwzględnia wypłaty odsetek. Pozdrawiam , A.

   Usuń
 29. A co Pani chciała otrzymać zaległe świadczenie bez podatku (pisze Pani mocno okrojone niestety trzeba zapłacić podatek).
  Proszę się cieszyć ,że otrzymała Pani zaległe.
  Bo mogło być inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zwracac, w razie uznania skargi kasacyjnej , trzeba brutto, dlatego lepiej nie wydawac i dokladac do puli. Co to bedzie dalej to nie wiadomo. ZUS wcale nie wycofuje skarg kasacyjnych.

   Usuń
  2. Podatek i składki zdrowotne

   Usuń
 30. Do A.S. z 11.21. Proszę o wzór skargi do ETPCz. Mam miesiąc na kasacje od wyroku SA Lublin (emerytura 2008) nie wiem co robić. Poradźcie. Lucyna (lucy54@interia.pl)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam,
  W zeszłym tygodniu koleżanka miała sprawę w SO w Toruniu o zwrot zaległej emerytury. Wyrok niekorzystny. Pierwsze naliczenie miała w 2007r.Będzie odwoływała się do SA.Pozdrawiam Hanna1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hanno1 , napisz , jak sad uzasadnił niekorzystny wyrok.Pozdrawiam , A.

   Usuń
 32. Pani Danielo z góry serdecznie dziękuję i kieruję wyrazy uznania i podziwu wykonała Pani kawał dobrej roboty na tym blogu . Serdecznie pozdrawiam i podaję mój adres mailowy
  waneta@vp.pl Elżbieta z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szacunek p. Danielo i pozdrowienia

   Usuń
 33. Kochani! Najnowsze wieści z Rzeszowa koleżanka przegrała
  w Sądzie Okręgowym dzisiaj ,do tej pory w Rzeszowie wszyscy
  wygrywali w Okręgowym natomiast przegrywali w Apelacyjnym
  a więc diametralna zmiana , czyżby długie macki wysoko postawionych dosięgły "niezawisłych "w Okręgowym. Niestety nic
  więcej nie wiem bo koleżanka zestresowana z obolałą głową nic
  więcej mi nie przekazała .Jutro napiszę jak przebiegała rozprawa .Chyba jednak dla tych sprzed idą ciężkie czasy.
  Pozdrawiam Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn30 lipca 2013 15:17

   W imieniu wszystkich sprzed,to kto tak chce dzielić...ETPCz też????!!!

   Usuń
  2. Może to będzie pocieszeniem dla koleżanki - zasądzona wypłata emerytury za okres od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r., dla osoby, która prawo do emerytury nabyła od 1 października 2008 r.

   SA w Rzeszowie, sygn. akt III AUa 1305/12

   http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/154000000001521_III_AUa_001305_2012_Uz_2013-02-27_002

   Usuń
  3. Proszę, kto może pomóc Lucynce w napisaniu Skargi do ETPCz. Ona ma mało czasu!!!
   Daniela

   Usuń
  4. Elżbieto , czekamy na relację jutro - jak sąd uzasadnił.Pozdrawiam , A.

   Usuń
  5. Lucynko,
   Na napisanie skargi do ETPCz masz 6 miesięcy od wydania wyroku w SA
   A po co Ci kasacja? Myślę, że to jest zbędna procedura.
   pozdrawiam

   Usuń
  6. Lucynce został 1 miesiąc na złożenie skargi
   Daniela

   Usuń
  7. Krystyna 200830 lipca 2013 20:07

   Pani Elżbieto,
   proszę napisać czy koleżanka jest SPRZED czy PO. Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
  8. To Lucynka może powinna pójść do prawnika. Będzie szybko i rzeczowo.

   Usuń
  9. Pani Elżbieto , dzięki za info, W zakładce pani pisała , że dokładnie taka sama zmiana nastąpiła w SO w Kielcach. Czyżby jakieś instrukcje dla " niezawisłych"?

   Usuń
 34. Nie sa to dobre wiadomosci w okresie powstawania ustawy. Pozdrowienia dla kolezanki. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn30 lipca 2013 17:18

   Kryniu...własnie chodzi o te niedobre wieści!Może wreszcie dotrze-poprzez nasz blog-do ustawodawców,co tu jest ważne?? Oczywiście,gdy ktoś jeszcze czytać zechce...

   Usuń
 35. Dalszy ciąg informacji - Na dzisiejszej rozprawie w Rzeszowie przegrały 3 osoby- 2007 i 2008 r. - pozytywnie - 1 osoba z 2009 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochani! wybaczcie ,że ja nie na temat i nie mam zamiaru broń Boże nikogo
   straszyć,ale przed chwilą sąsiad przekazał mi informację,że usłyszał w jakichś wiadomościach, że na Ukrainie miał miejsce wybuch jądrowy - ostrzegają żeby dzieci nie przebywały na powietrzu - nie wiem co o tym
   myśleć - w żadnych wiadomościach nie znalazłam potwierdzenia tej informacji
   czy ktoś może coś słyszał?

   Usuń
  2. Na innym portalu ktoś pisał o wybuchu w Rosji , i , że w mediach cisza

   Usuń
  3. A tutaj, że to plotka:
   http://spoleczenstwo.newsweek.pl/wybuch-reaktora--plotka-dotarla-nad-polske,106963,1,1.html

   Usuń
 36. Cieszę się , że w 2 części komentarzy wróciliśmy do rzeczowej dyskusji i wymiany informacji na "nasze " tematy.Pozdrawiam , A.

  OdpowiedzUsuń
 37. Gdzie można znależć uzasadnienie wyroku T.K ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie TK . A

   Usuń
  2. Albo na stronie Sejmu.

   Tutaj jest wyrok TK z uzasadnieniem:

   http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120001285

   Usuń
 38. Może ktoś wie jak reaguje SA w Gdańsku na wygrane sprawy przed SO?

  OdpowiedzUsuń