Strony

6 lipca 2019

Nasze stanowisko wobec projektu ustawy emerytalnej - wersja poprawiona


07.07.2019 r.

       Drodzy Państwo

        Można już podpisać list do Senatorów, składany na ręce Pana Senatora, Marka Borowskiego, zamieszczony na stronie Petycjaonline.com  https://www.petycjeonline.com/

Adres naszego listu


Trzeba kliknąć w podany adres, w nowym oknie otworzy się strona naszego pisma do senatorów.
Z prawej strony listu należy wpisać swoje dane, łącznie z adresem e-mail.

            Wysyłajmy też nasze pismo z uzgodnionym stanowiskiem wobec ustawy emerytalnej do Marszałka Senatu, Pana Stanisława Karczewskiego oraz do Pani Minister Bożeny Borys-Szopy oraz do Podsekretarza Stanu, Pana Marcina Zielenieckiego, w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz też bezpośrednio do Senatora, Pana Marka Borowskiego.
   E-mail do wyżej wymienionych osób można wysłać przez kontakt ze strony senatu lub ministerstwa, bezpośrednio na adres mailowy lub z własnego konta internetowego


Kancelaria Senatu
ul. Wiejska 6/8
00-902 Warszawa







Biuro Senatorskie Marka Borowskiego
ul. Grochowska 302 u.3
03-840 Warszawa



Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00
513 Warszawa

e
mail:   info@mrpips.gov.pl





06.07.2019 r.

Dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące pisma do Senatu.

             Warto poświęcić jeszcze trochę czasu na dobre przygotowanie takiego pisma, nie powinno być w nim nieścisłości. Jeszcze raz proszę o konkretne uwagi, co do treści pisma. Co jeszcze trzeba poprawić, co zmienić?

      Pismo, w formie listu do Senatorów, na ręce Senatora Marka Borowskiego, trzeba będzie podpisać na stronie Petycjeonline.com, szczegółowe instrukcje zamieszczę na blogu.
Pismo wyślemy również do Pani Minister Bożeny Borys-Szopy i do Podsekretarza Stanu, Marcina Zielenieckiego oraz do Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego.

         Wielkie podziękowania należą się Pani Kasi, to Jej pismo stało się podstawą naszego wspólnego stanowiska wobec projektu ustawy emerytalnej.
     Dziękuję wszystkim blogowiczom za udział w dyskusjach, doradzającym za czas poświęcony nam, zagubionym w przepisach emerytalnych.




                                                                              07.07.2019 r.


Szanowni Państwo 
(Szanowny Panie Marszałku)
(Szanowna Pani Minister)

(Szanowny Panie Ministrze)

                  Działając w imieniu własnym, jako pokrzywdzona emerytka z rocznika 1953, a także w imieniu pokrzywdzonych moich koleżanek, emerytek z innych roczników, mając na uwadze postanowienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2019 r. sygn. P 20/16 w naszej sprawie, a także brak postanowień w stosunku do moich pokrzywdzonych koleżanek z innych roczników, o których jedynie wspomniano w uzasadnieniu tegoż wyroku, po zapoznaniu się z drugą wersją projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (druk 1175 S) przekazuję wypracowane na blogu dla wszystkich emerytów „Emeryt to brzmi dumnie” stanowisko wobec przygotowywanej ustawy.


              Dla pełnego wdrożenia postanowień wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2019 r. koniecznym jest zapewnienie wszystkim poszkodowanym:

1.  uchylenia decyzji o przyznaniu emerytury osobom, wobec których zastosowano niezgodny z Konstytucją RP przepis art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej, nakazujący pomniejszanie podstawy obliczania emerytury powszechnej o sumę kwot pobranych świadczeń

2.  możliwości wycofania wniosków o emeryturę powszechną, złożonych przed ogłoszeniem wyroku w sprawie P 20/16 oraz możliwości ponownego złożenia wniosku po wejściu w życie obecnie procedowanej ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

3. wydania nowych decyzji osobom  posiadającym obecnie status „przedawnionych” ( z art. 146 kpa) i „nieprzedawnionych” ( z art. 145 kpa) z uwzględnieniem:

- zwaloryzowanych na 2019 r.: kwot składek emerytalnych i kapitału początkowego

- oraz wskaźnika długości życia adekwatnego do obecnego wieku emerytek (65+/66+), jak również faktycznego terminu wypłaty ENP.

4.  wydłużenie 6-miesięcznego terminu po wejściu w życie ustawy do składania wniosków o ponowne przeliczenie emerytury po wyroku TK  do terminu nieokreślonego czasowo



                      W naszej opinii uwzględnienie powyższych postulatów zapewni wykonanie postanowienia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2019 r. i rozwiąże problemy emerytów, wobec których zastosowano art. 25 u 1b i którym niekorzystnie obecnie ZUS przelicza świadczenia lub odmawia przeliczenia.
             Umożliwienie przeliczenia wysokości emerytur ENP w sposób polegający jedynie na nieodejmowaniu kwot pobranych emerytur wcześniejszych jest niewystarczające i niesprawiedliwe, ponieważ do obliczeń ZUS przyjmuje zamrożone od 5-6 lat zgromadzone składki i kapitał początkowy oraz wskaźnik dalszego trwania życia dla wieku 60+, a nie dla 65+/66+.
Pragniemy zwrócić uwagę, że w praktyce sytuacja osób „ przedawnionych” i „nieprzedawnionych” niczym nie różni się od sytuacji osób pozostających na wcześniejszej emeryturze, które po wyroku składają wniosek o emeryturę powszechną po raz pierwszy. Dlatego wszyscy  powinni być jednakowo potraktowani.

             Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie posiadaliśmy obiektywnej wiedzy, iż pobierane emerytury wcześniejsze zostaną nam odliczone po przyznaniu emerytury powszechnej, nie wiedzieliśmy, że złożony wniosek zamrozi zgromadzone składki oraz kapitał początkowy. Skala problemu wskazuje na głębsze źródło problemu, w postaci braku rzetelnej i pełnej informacji ze strony ZUS. W przeciwnym razie nie mielibyśmy dziś pokrzywdzonych, a jedynie same tzw. pierwszaki.
              W decyzjach wydawanych przez ZUS powinny znajdować się dokładne określenia przepisów dotyczących emerytury ( a nie ogólnych, jak np. przywołanie ustawy emerytalnej) oraz informacje o możliwości wycofania wniosków.

             Należy bardzo mocno podkreślić, że niejednokrotnie przejście na emeryturę wcześniejszą w ówczesnej sytuacji na rynku pracy, było przysłowiową ostatnią deską ratunku i szansą na jakiekolwiek środki do życia.


                            Projektowana ustawa nie uwzględnia wcześniejszych emerytek z lat 1949-1952, które swoje wnioski o emeryturę powszechną złożyły po 1 stycznia 2013 r. W uzasadnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego stwierdzono, że miały one możliwość złożenia wniosku do końca 2012 r. Jednak podkreślenia wymaga, że była to możliwość czysto teoretyczna, gdyż zmiany do ustawy nie były nagłaśniane przez media, brakowało informacji na ten temat i mało która z nich o tym wiedziała.
Warunki do przyznania emerytury powszechnej spełniły pod rządami przepisów sprzed niekorzystnej zmiany ustawy emerytalnej, w odczuciu społecznym również w stosunku do tej grupy kobiet powinno być zastosowane przeliczenie według projektowanej ustawy.
Postulujemy o rozszerzenie ustawy o uregulowania dotyczące spraw nieobjętych wyrokiem TK, a wymagające pilnej naprawy:
- roczników 1949 – 1952
- waloryzacji kapitału dla zawieszonych emerytur z wyzerowanym kapitałem początkowym (wnioski złożone do 31.12.2012 r.)

          Szanowni Państwo, my skrzywdzeni emeryci, rzetelnie pracowaliśmy przez 30-50 lat na swoje emerytury, nie otrzymaliśmy  żadnego dodatkowego wsparcia ze strony Państwa, dlatego prosimy, nie szukajcie oszczędności w naszych emeryturach, ponieważ one prawdziwie nam się należą.

169 komentarzy:

  1. Czekam na moment podpisania.
    Dziękuję Panią
    :Kasi i Joli za poświęcony czas i wiedzę .Jolka

    OdpowiedzUsuń
  2. 20119 r. trzeba poprawić

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziekuje Kasi i Joli zacti co robią dla nas.Wielki szacun !!!

    OdpowiedzUsuń
  4. Podpisując petycję trzeba podać imię, nazwisko, miejscowość i adres e-mail, inaczej nie będzie podpisane

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ok jestem gotowa bo nie jestem anonimowa. Tylko nie doczytałam jeszcze gdzie

      Usuń
  5. Część chętnych do podpisu odpadnie, gdyż nie wszystkie mamy e-maila.
    Wanda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można konto łatwo założyć, krok po kroku są wyjaśnienia jak to zrobić

      Usuń
    2. Maila można zalożyć A zresztą Ci co tu piszą na pewno już mają..inni założą to nie problem. Są dzieci sąsiedzi rodzina w takiej sytuacji ktoś pomoże.Ja do swoich koleżanek wyśle gdzie mają sie podpisac bo nie wchodzą na nasz blog ja tylko ich informuje.

      Usuń
  6. Jeżeli to ma być pismo zbiorowe, to może byłoby lepiej napisać: My niżej podpisami emeryci z rocznika 1953 oraz nasze koleżanki i koledzy z roczników 1949-52...

    OdpowiedzUsuń
  7. Można już podpisywać list do senatorów, wysyłać go do osób mających wpływ na kształt ustawy.
    Adresy, na które można wysyłać pismo znajduje się w zaktualizowanym powyżej poście (na samej gorze posta)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jola wysłałam pokazało się na zielonym tle potwierdzenie czy to wystemarczy

      Usuń
    2. A co jeszcze byś chciała,żeby ktoś ci podziękował!

      Usuń
    3. Na maila powinien przyjść link, w który trzeba kliknąć i potwierdzić

      Usuń
    4. Tak, bo bez potwierdzenia nie ma podpisu, dopiero po kliknięciu w link przysłany w wiadomości, podpis pojawia się na liście.

      Usuń
  8. Czy mogę swój podpis usunąć i raz jeszcze.podpisać m błąd w nazwisku

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest taka możliwość. Musisz kliknąć na stronie Petycjeonline (na górze) "skontaktuj się z nami", potem kliknąć w pytanie ""Jak usunąć podpis", potem w "zarządzaj swoimi odpisami", potem w napis "Send a confirmation code" (poproś o kod do zmiany) i dalej postępować zgodnie z instrukcją.
      Jeśli podałaś dobry adres e-mail i otrzymałaś link do potwierdzenia, to może nie warto poprawiać nazwiska, tylko kliknąć w podany link i zatwierdzić podpis

      Usuń
    2. Krótsza wersja. Z prawej strony petycji jest okienko "zarządzaj swoim podpisem", kliknij w symbol ołówka, zmień dane, potem kliknij "zapisz zmiany"

      Usuń
    3. A gdzie dokładnie jest to okienko z ołówkiem, bo nie widać

      Usuń
    4. Jeszcze krótsza wersja. Przy Twoim nazwisku pod petycją znajduje się ikonka , taki domek. Po kliknięciu w tę ikonkę, Twój podpis zostanie usunięty.
      Okienko z ołówkiem znajduje się z prawej strony, obok petycji

      Usuń
  9. Pani Jolu..tz..mam kliknac udostepnij i pokolei na podane adresy wyslac?Marysia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli chcesz udostępnić petycję, np. znajomym, czy na face booku, to wtedy klikasz w konkretny link

      Usuń
  10. Petytacje podpisalam..dostalam odpowiedz na e-meila.Marysia

    OdpowiedzUsuń
  11. JOLU MÓJ PODPIS ZOSTAŁ ZATWIERDZONY I DODANY DO LISTY PODPISÓW. Teraz mam również skopiować i wysłać do podanych w/w adresów??? Dziękuję Jolu za wszystko.Za Twoją wspaniałą pomoc dla nas.Pozdrawiam Ewa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, wystarczy podpis pod listem

      Usuń
    2. Ok. Dzięki za wszystko.����Jolu czy jutro będzie link na stronie do oglądania na żywo drugie czytanie?Pozdrawiam ���� Ewa.

      Usuń
  12. Petycje podpisałam , potwierdzenie dostałam.
    P.Jolu- dziękuję.Jolka

    OdpowiedzUsuń
  13. Prosze podpisujcie petycje..15 osob dopiero podpisalo.Marysia dziekuje pani Joli i wszystkim zaangazowanym paniom za zaangazowanie i wsparcie dla nas emerytek 53.Marysia

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja też podpisałam i zachęcam wszystkie Panie do podpisania
    Pani Joli i Pani Kasi wielkie słowa uznania i podziękowania Grażyna z Białegostoku

    OdpowiedzUsuń
  15. podpisałam ,potwierdzenie dostałam -dziękuję autorom petycji.Krystyna

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja zaraz podpisze dopiero u weszlam po ukazaniu linku

    OdpowiedzUsuń
  17. Podpisałam i otrzymałam potwierdzenie podpisu Wanda

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja juz jestem na liście A czy mogę na FB to udostępnic niech się ludzie podpisuja .

    OdpowiedzUsuń
  19. Na Naszą klasę wrzucę ten link bo.mam tam założony wątek na forum 1953 rocznik może dziewczyny się podpisza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A na Jotownię?

      Usuń
    2. Pani Jola K. ma kontakty z redaktor Wiktorowską i prasą, może przydałoby się nagłośnić tę petycję w mediach?

      Usuń
    3. Wrzuciłam link na Jotownie ale do tej pory jeszcze się nie pojawił

      Usuń
    4. Może lepiej napisać kilka słów od siebie, bo faktycznie linku nie widać

      Usuń
    5. Rocznik 53 czyta oba blogi więc kto chciał to się dowiedział i podpisał petycję

      Usuń
    6. Niektórzy tylko Jotownię, o Zawieszonych chyba nie wiedzą

      Usuń
  20. Dziekuje Joli i Kasi brak mi słów za wasze zaangazowanie w sprawę naszego rocznika .Brawo Wy

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przekupo skąd tu się wzięłaś!

      Usuń
    2. Może przestały byście w końcu się obrażać i skupił się na podpisywaniu petycji bo widzę zerowe zaangażowanie co to jest te kilkanaście podpisów żarty sobie robicie?

      Usuń
  21. Czy ten jeden podpis pod petycja wystarczy? Bo Jola pisze aby wysyłać dalej o co w tym chodzi?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wystarczy.
      Podałam adresy osób, do których ((jeśli ktoś chce) można wysyłać powyżej zamieszczone pismo.

      Usuń
  22. Jest dopiero 28 podpisów,a gdzie są te panie,które wczoraj tak chętnie składały obietnice podpisu?

    OdpowiedzUsuń
  23. Pani Jola K. ma kontakty z redaktor Wiktorowską i prasą, może przydałoby się nagłośnić tę petycję w mediach?

    OdpowiedzUsuń
  24. Drogie Panie. Przed chwilą podpisalysmy cztery osoby z mojego komputera. Koleżanki moje nie mają adresu imajlowego, podałam swój. Przyszły 4 potwierdzenia. Proszę podpisujcie. Pozdrawiam Halina

    OdpowiedzUsuń
  25. I tu będzie problem z podpisami są emerytki które nie znają się na obsłudze komputera nie ma innego wyjścia aby złożyć podpis w imieniu wiejskimosci emerytek? Jolu co o tym myslisz? Czasu malo I podpisow malo nie moze to ciagnac sie w nieskonczonosc pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mogą podpisać z Twojego maila, tak zrobiła koleżanka z wpisem powyżej Twojego.

      Usuń
  26. Krystyna Ostróda

    Podpisałam. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  27. Halina Lubań podpisałam , pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  28. Ja również wysłałam do senatora.Ula53

    OdpowiedzUsuń
  29. Podpisałam ja i moje dwie kolezanki które są pierwszorazowe. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  30. Odważne panie w większości nie korzystają z opcji ukrycia ich nazwiska w Internecie, którą daje petycja

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może to wynikać z niewiedzy, co zaznaczyć, a co nie

      Usuń
  31. Lidia Cieszyn
    Petycję podpisałam, pozdrawiam i namawiam wszystkie panie do podpisania petycji.

    OdpowiedzUsuń
  32. Podpisałam petycję do senatorów ,potwierszenie otrzymałam.

    OdpowiedzUsuń
  33. Podpisałam,Natalia

    OdpowiedzUsuń
  34. Mam pytanie .Czy to pismo do pozostałych ministrów też wysłać indywidualnie ? Czy to pani wyśle jako zbiorowe?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Petycję-list wyślę do kilku osób z krótkim pismem przewodnim.
      Dodatkowo można wysyłać pismo do marszałka senatu, ministrów, senatorów, do kogo uważacie za stosowane i ważne

      Usuń
  35. Ciekawa jestem czemu są osoby co nie podają danych są dalej anonimowe. Przeciez ten podpis się nie liczy to.po co w ogóle pisać. Czego wy się kobiety boicie toż to nie portal randkowy A jak już kiedyś ktoś pisal w sieci nie jestesmy anonimowe każdy wpis można rozpoznac po ip trafić do adresata ale tu nie o to chodzi żeby ktos kogoś poszukiwał 😂😂😂

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziwne ze są takie panie anonimowe przecież na petycji trzeba wpisać swoje dane może robią to z niewiedzy a gdzie się sprawdza że wysłały anonimowo bo może nawet nie wiedzą tego i muszą poraz drugi wysłać.

      Usuń
    2. Sana sie juz pogubilam z tym podpisem nie wystarczy czy jeden wystarczy czy wysylac gdzues dalej

      Usuń
    3. Panie nie są anonimowe, one podały swoje dane i komputer je zna, tylko są one niewidoczne dla innych. Na ich adres e-mail też przychodzi link do potwierdzenia, po kliknięciu w ten link ich podpis jest jak najbardziej ważny i prawidłowy, tyle, że nie widać go na liście, ale ten punkt z ich podpisem jest numerowany, i podpis policzony

      Usuń
    4. Przy podpisaniu petycji podaje się dane, które są widoczne na petycji, ale można zaznaczyć, żeby nie były widoczne dla postronnych osób w internecie. Tak samo było w opiniach dla Senatu podczas konsultacji społecznych. Tam też podawało się nazwiska, ale pracownicy Senatu "z urzędu", w związku z ochroną danych osobowych, zamazywali je przy publikacji na stronie internetowej Senatu.

      Usuń
    5. Skorzystać z nowelizacji ustawy by chciały.Podpis się liczy a nie anonim!!! Czego kobiety się obawiacie? Naprawdę nie rozumiem.

      Usuń
    6. Podpis jest z imieniem i nazwiskiem tylko niewidoczny. Jest taka możliwość więc niektórzy korzystaja

      Usuń
    7. To może ci anonimowi tez niech zamarza bądźmy dorośli i zachowujemy się jak dojrzali emeryci nie mamy się czego obawiać to ZUS powinien stanąć na wysokości zadania i przeprosić emerytów których wysyła do Sadow po sprawiedliwość pozdrawiam

      Usuń
    8. Jadwiga z 12:55 ma rację.
      Podpis jest widoczny na petycji, czyli dla senatorów, a może nie być widoczny dla osób postronnych. Podpisujący petycję ma prawo wyboru, czy chce, żeby jego nazwisko i adres były widoczne dla senatorów, czy dla każdego.

      Usuń
  36. Jola rzuc okiem na komentarze Panie maja do Ciebie pytania w zwiazku z podpisami a wyjasnien na nie nie widac

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dopiero póżnym wieczorem jestem w domu i wtedy mogę odpowiadać na pytania.

      Usuń
  37. Podpisałam ,mój podpis został zatwierdzony i dodany do listy podpisów Grażyna

    OdpowiedzUsuń
  38. Anonim jest nieważny,adresu nie podajesz,peselu nie podajesz więc o co chodzi.Jestescie takie odważne na blogu,a w sprawie ważnej się wycofujecie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Imię i nazwisko nie jest widoczne w petycji w internecie, ale będzie widoczne dla p. Joli i odbiorcy petycji.

      Usuń
    2. Teresa ma rację!

      Usuń
  39. Agnieszka S.Podpisałam petycję do senatorów. Zaraz zabiorę się i powysyłam innym.

    OdpowiedzUsuń
  40. Podpisałam. Jest nas już, albo tylko 83.
    Wysłałabym do innych z Senatu, ale nie wiem jak to zrobić ?
    Skopiować ? coś dopisać ? Proszę Panią Jolę o wskazówki.
    Irena53 z Warszawy

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W tej chwili jest już 112 podpisów

      Usuń
    2. List wyślę do wszystkich, którzy mają wpływ na kształt ustawy.
      Jeśli ktoś chce, może dodatkowo wysłać pismo do tych ważnych ludzi, nawet ze swoimi uwagami

      Usuń
  41. A Jola milczy nie wiem co tu jest grane pozostawione jesteśmy same sobie a tyle tu niejasnosci z tym podpisem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cały dzień pracuję, codziennie. Wracam do domu póżnym wieczorem. I wtedy odpowiadam na pytania.

      Usuń
  42. Jeżeli będzie widoczne nazwisko dla wszystkich np Gertruda Koza z Koziej Wólki to kto ją zidentyfikuje,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cała Kozia Wólka i okolice.

      Usuń
    2. Fajne rozbawiłaś mnie ..musimy się i pośmiać nie bądźmy dla siebie wrogami.😂😂😂walczymy o wspólną sprawę .

      Usuń
  43. Otrzymał potwierdzenie podpisu
    Jagoda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To trzeba kliknąć w podany link i podpis będzie zatwierdzony.

      Usuń
  44. Podpisałam.Halina z Białegostoku

    OdpowiedzUsuń
  45. Podpisałam.Danuta

    OdpowiedzUsuń
  46. Ela. też podpisałam

    OdpowiedzUsuń
  47. Słuchajcie co mi zrobią przeciez nie podaje numeru konta. Ale jak nie chcą tu niektóre osoby się ujawniać z tego co wiem są widoczne na stronie gdzie petycja pojdzie to ok.Dajmy każdemu wybór można zazbaczyc że nie jestem widoczna .Ja nie mam się czego bać więc dane udostępnilam .Na portalach społecznościowych też jestem nieanonimowa.Tylko żeby było jak najwiecej osob to jest ważne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. co piąta osoba wybrała taką opcję, żeby nie być widoczną

      Usuń
    2. A niech wybierają jest taka możliwiść .Ja podłam imię nazwisko i miasto .

      Usuń
  48. Podpisałam,POZDRAWIAM wszystkie emerytki,53.

    OdpowiedzUsuń
  49. PODPISALAM.pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  50. Alina, podpisałam list, bardzo dziękujemy za wspaniałą pracę.Lublin

    OdpowiedzUsuń
  51. Malutka 7 lipiec
    Podpisałam i wysłałam.Przyszło potwierdzenie.Oprócz tego wysłałam do 24 senatorów.Dziękuję serdecznie pani Joli i Kasi za prace przy opracowaniu petycji.Jesteście wspaniałe.Tyle robicie dobrego dla nas.

    OdpowiedzUsuń
  52. Podpisałam..Pozdrawiam..Maria

    OdpowiedzUsuń
  53. PODPISANE.pozdrawiam.MAŁGORZATA

    OdpowiedzUsuń
  54. jak wysłać petycję za koleżanki które nie mają swojego adresu,proszę o podpowiedź,jeżeli ktoś ma taką wiedzę.Marianna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moja znajoma rocznik 53 nie ma skrzynki pocztowej podałam jej dane a jej córki mail

      Usuń
  55. Można że wysłać że swego e-maila podając dane koleżanek, chodzi o potwierdzenie podpisu

    OdpowiedzUsuń
  56. Że swojego adresu imajlowego

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie da rady wysłać ze swojego imail ja próbowałam

      Usuń
    2. Wcześniej ktoś pisał że wysłał ze swojej skrzynki kilka swoich koleżanek to chyba można próbuj do skutku pozdrawiam

      Usuń
    3. Podpisane potwierdzone.

      Usuń
    4. do Maria 7 lipca 2019 17:10

      Nie da rady, bo za długa treść, trzeba wysłać jako załącznik do wiadomości

      Usuń
  57. Tysiące kobiet z 53r skrzywdzonych,a tak mało podpisów.A gdzie podziały się panie z dużych miast tam nie ma skrzywdzonych emerytek?

    OdpowiedzUsuń
  58. Podpisane i potwierdzone. Do Marianny, myślę, że przy każdym nazwisku koleżanek podaj swój adres e-mail, tak jak robiłaś w swoim przypadku, przecież nikt nie sprawdza adresów. pozdrawiam cały rocznik 53, Basia S.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie tak trzeba zrobić jak pisze Basia

      Usuń
  59. Też podpisałam. KRYSTYNA 1953

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powodzenia Krysiu również wszystkim Paniom rocznik 53 życzę...Też podpisałam . Jutro 11.08.br. Drugie czytanie o godz 13 oglądamy.Pozdrawiam Ewa - 53r.

      Usuń
  60. Dzięki za podpowiedzi, tak spróbuję zrobić. Pozdrawiam wszystkich i życzę aby nasze petycję odniosły pozytywny skutek. Marianna

    OdpowiedzUsuń
  61. Ciągle nas mało jeżeli można podpisać się przez pocztę koleżanki to należy to zrobić bo ciągle nas za mało Drogie Panie dzwonić do koleżanek i podpisywać się a nie siedzieć i czekać na gotowca

    OdpowiedzUsuń
  62. Podpisane i wysłane Wacka 1953

    OdpowiedzUsuń
  63. Kasia-drogie Panie pamiętajcie proszę, że po podpisaniu petycji trzeba wejść na podany adres mailowy (na pocztę) i potwierdzić głos. Może dlatego nas mało, bo brakuje potwierdzenia oddanego glosu

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie to samo miałam napisać, jest kilka podpisów niepotwierdzonych.
      Ja sama rano podpisałam list, ale nie wchodziłam na pocztę z braku czasu, dopiero wieczorem potwierdziłam podpis.

      Usuń
  64. To nie jest takie proste jak myslalam nie wiem jak wyslac dalej ta petycje na inne adresy podane przez Jole

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można skopiować petycję jako osobny i zapisać w Wordzie jako osobny plik pdf i wysłać jako załącznik do e-maila, bo to jest za długa treść aby wysyłać jako wiadomość i może nie przejść

      Usuń
    2. Trzeba skopiować petycję i wkleić (ja wkleiłam na WordPadzie)i zapisać, później kliknąć na podany wyżej któryś z adresów mejlowych i dodać w załączniku zapisaną petycję i się podpisać

      Usuń
  65. Podpisane i potwierdzone Marta 53

    OdpowiedzUsuń
  66. marika2-podpisane i potwierdzone

    OdpowiedzUsuń
  67. 111komentarzy a reszta pokrzywdzonych gdzie?

    OdpowiedzUsuń
  68. podpisane i potwierdzone. Jest teraz 170 podpisów. Trochę mało. Mieta

    OdpowiedzUsuń
  69. Dziwnie są zliczane podpisy. Na niektórych stronach nie ma dziesięciu podpisów a liczone są za dziesięć. Czyżby niektóre podpisy były wycofywane? Na przykład na pierwszej stronie z podpisami zniknęły osoby z numerami 4 i 5

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nr 4 i 5 to numery ID, a nie kolejne podpisy. Podpisy są liczone dokładnie, chociaż teraz ostatnim numerem jest nr ID 178, to podpisów jest 172, widać to po kliknięciu na statystyki.

      Usuń
    2. Więcej ID niż podpisów a nie odwrotnie?

      Usuń
    3. Nie więcej, tylko mają inne wartości, ID jest niezmienne i przypisane do jednego nazwiska, ktoś usuwa swój podpis to razem z ID, i widać wyższe, 6,7,8 itd. Tam na stronie jest wyjaśnienie

      Usuń
  70. Witam . Ja też podpisałam. Mam takie pytanie , czy mąż który poszedł na wcześniejszą emeryture w roku 2012 w sierpniu, a w roku 2017 przeszedł na powszechną emeryture z godnie z zasadami ar 26 ust em. tez mu potrącono pobrane wcześniejsze emerytury. Czy też go to dotyczy i może ubiegać się o przeliczenie z godnie TK.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wygląda na to, że projekt ustawy dotyczy też mężczyzn urodzonych w latach 1949-52.
      Po uchwaleniu ustawy będzie wszystko wiadome i mąż zapewne będzie mógł się starać o przeliczenie emerytury

      Usuń
    2. Na razie w takich wypadkach projekt stawia warunek pobrania emerytury wcześniejszej przed 6 czerwca 2012, ale może się to zmienić.

      Usuń
    3. Kobiety z roczników 1949-52 przegrywają z mężczyznami 1949-52 :(

      Usuń
  71. Malutka 7 lipiec
    Dlaczegogdy potwierdzam podpis w otrzymanej wiadomości o wysłaniu petycji pojawia sie mi taki komunikat?:
    Error! gThis petition has already been signed using your email address tu mój adres mailowy . Click the icons below to view, edit or remove your signature.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest błąd

      Usuń
    2. Malutmka
      To wiem , ale jaki ?

      Usuń
    3. Malutka
      To , że jest błąd to wiem, ale jak go naprawić?

      Usuń
    4. spróbuj podpisać od początku drugi raz i dobrze wpisz adres e-mail

      Usuń
    5. Ale najpierw musisz usunac swoj podpis I sprobuj od nowa sie podpisac

      Usuń
    6. Chodzi prawdopodobnie o to, że już twój adres e-mail był wykorzystany przy podpisywaniu petycji, każą kliknąć ikonkę poniżej i usunąć twoją sygnaturę

      Usuń
    7. chodzi o ikonkę przy nazwisku na stronie petycji, ta od lewej "usuń"

      Usuń
    8. Może pomocny będzie komentarz pani Joli (jest u góry strony)

      Jolka K7 lipca 2019 22:12

      Jest taka możliwość. Musisz kliknąć na stronie Petycjeonline (na górze) "skontaktuj się z nami", potem kliknąć w pytanie ""Jak usunąć podpis", potem w "zarządzaj swoimi odpisami", potem w napis "Send a confirmation code" (poproś o kod do zmiany) i dalej postępować zgodnie z instrukcją.
      Jeśli podałaś dobry adres e-mail i otrzymałaś link do potwierdzenia, to może nie warto poprawiać nazwiska, tylko kliknąć w podany link i zatwierdzić podpis

      Usuń

    9. Malutka
      Dziękuje bardzo za odpowiedź.
      Ja już wysłałam swoją petycję z podanego adresu.Chciałam właśnie wysłać koleżance , która nie obsługuje komputera.W którą ikonę mam kliknąć aby usunąć moją sygnaturę?

      Usuń
    10. Malutka
      Właśnie przy zatwierdzaniu podpisu pojawia się ten błąd.

      Usuń
    11. Ja właśnie kliknęłam w tę ikonkę przy nazwisku (dla sprawdzenia) i mój podpis został usunięty (myślałam, że zapytają, czy na pewno chcę usunąć podpis, ale nie zapytali) i na nowo podpisałam list, teraz czekam na mail, aby potwierdzić podpis.
      Malutka, odczekaj trochę i spróbuj ponownie.

      Usuń
    12. Malutka
      JA WŁAŚNIE DOSTAŁAM KODDO ZMIANY.NIE WIEM JAK GO UŻYĆ PRZY WYSYŁANIU PETYCJI.

      Usuń
    13. Spróbuję jutro rano Ci odpowiedzieć, nie mam kogo teraz zapytać, rodzina śpi

      Usuń
    14. Malutka
      Dziękuję Jolu.

      Usuń
    15. Malutka, rodzina poradziła, żeby w ogóle nie korzystać z tego kodu przysłanego po błędzie.
      Spróbuj jeszcze raz podpisać z pominięciem kodu.
      Jeśli się nie uda, to trzeba podpisać z nowego adresu e-mail.
      Do mnie nie przyszedł mail potwierdzający podpis, więc podpisałam z innego adresu mailowego.
      Jeśli ktoś ma tylko jeden adres mailowy, to najlepiej założyć nowe konto, można posiadać wiele adresów mailowych.
      Po jakimś czasie (jak już ustawa zostanie uchwalona, nowy adres można usunąć).
      Warto dla tak ważnego podpisu założyć nowe konto.

      Usuń
    16. Do 21.45. Błąd! Ta petycja została już podpisana przy użyciu Twojego adresu e-mail tu mój adres mailowy. Kliknij ikony poniżej, aby wyświetlić, edytować lub usunąć swój podpis.

      Usuń
  72. Tak mozolnie podpisujecie sie ze moze do konca miesiaca dobrniemy do tysiaca a gdzie reszta pokrzywdzonych nie chce mi sie wierzyc ze to z braku internetu ja nie mam komputera ale kiedy dowiedzialam sie o wyroku TK I o Jotowni to zaraz wykupilam internet w tel wiec Drogie Panie jak sie chce to wszystko da sie zrobic pozdrawiam tych co jeszcze zastanawiają się nad podpisem

    OdpowiedzUsuń
  73. Grażyna podpisane i ztwierdzone

    OdpowiedzUsuń
  74. Ja udostępnilam link petycji na Facebooku, może w ten sposób dowie się więcej emerytek proponuję zrobić to samo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bogna a ja dałam na NK tam jest forum rocznik 53

      Usuń
    2. Ja też udostępniłam link do petycji na Fb..Pozdrawiam Maria..

      Usuń
  75. Jak ktoś jeszcze nie śpi to mi odpisze gdzie mogę zobaczyć pismo z naszymi podpisami?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już nie śpię. Tu możesz zobaczyć listę podpisów
      https://www.petycjeonline.com/signatures/list_do_senatorow_w_sprawie_projektu_ustawy_emerytalnej_dotyczcego_kobiet_rocznik_53/

      Usuń
  76. Drodzy Państwo, jeśli macie znajomych, którzy chcą podpisać naszą petycję-list, a nie mają konta pocztowego, to warto założyć im takie konto. Jeśli nie będą chcieli kontynuować posiadania adresu mailowego, to można konto usunąć, najlepiej po uchwaleniu ustawy (żeby do tego czasu można było zweryfikować podpis).

    OdpowiedzUsuń
  77. Jeśli ktoś nie widzi maila do potwierdzenia podpisu pod petycją, to proszę przeszukać całą pocztę, mail może znajdować się w spamie, czy powiadomieniach

    OdpowiedzUsuń
  78. Czy petycję mogą podpisywać wszyscy, czy tylko bezpośrednio zainteresowane osoby?

    OdpowiedzUsuń
  79. Do jakiej daty trzeba ją podpisać?
    Ania

    OdpowiedzUsuń
  80. Nie można dodawać komentarzy przy dacie 8.07 nie wiecie dlaczego

    OdpowiedzUsuń