dziękuje bardzo za odpowiedź, jutro wysyłam wniosek o wyrok i czekam na decyzje ZUS przypuszczam że zbiegnie się ona z ustawą.więc czekam cierpliwie Kaliszanka
Wpis Kaliszanki z 11:03 jest tutaj pierwszy i świadczy o tym, że już zapoznała się z odpowiedziami z poprzedniego postu i właśnie za nie dziękuje. Po co więc odsyłasz Ją do poprzedniego postu, skoro Ona to wszystko już wie?
Proszę już nie zadawać takich pytań , dlaczego, po co itd. Nikt z nas nie zna na to pytanie odpowiedzi . Proszę jeszcze raz, czekać cierpliwie na to co ma nastąpić ze strony Prezydenta do 6 lutego.
O wszechogarniająca niecierpliwości na cóż jesteś – w takiej ogromnej ilości sprawczynio gniewnych, buntu, bezmyślności o niecierpliwości mam cię dość…
O niepohamowana niecierpliwości gwałtem wdzierasz się rządzisz także w miłości ziarnem niepokoju siejesz niepewności o niecierpliwości jak na złość…
O podstępna, okrutna niecierpliwości podchodzisz znienacka, nikczemnie się gościsz choć wcale cię nie proszą i niby psocisz o niecierpliwości jak zły gość…
O natrętnie kusząca niecierpliwości rozbudzona przesadzasz w natarczywości jak zły anioł popychasz w życia przepaści o niecierpliwości tylko po co? Autor: marcepani
Można zadawać pytania ,bo kto pyta nie...fajnie tym co mają i emeryturę i pracują ale są i tacy co już dawno sa na głodowej emeryturze więc dlatego pytają
Na naszą emeryturę miały wpływ przede wszystkim zarobki. Lepiej było ;) pracować krótko, ale mieć wysokie pobory, a wraz z nim wysoki wskaźnik WPW, niż pracować bardzo długo z niskim wynagrodzeniem i niskim wskaźnikiem. W obu przypadkach WWPW mógł być liczony z 10 lat.
APEL - CAŁKIEM SERIO do Pani / Pana Anonimowego z 17.08.
Osobiście uprzejmie proszę zaniechać takie dywagacje. Zachęcam do myślenia na ten czas o czymś przyjemniejszym, a mianowicie o zlocie (vide tytuł tego postu), np. o kreacjach. mm
Słuszna uwaga mm. Trzeba trzymać się tematu dyskusji, a nie wpisywać co tylko na myśl przyjdzie, robi się z tego groch z kapustą i w ten sposób tytuł postu nie odzwierciedla jego zawartości.
A może warto na spokojnie przygotować piękny wniosek do ZUS ( z apelacją ZUS, i inne sytuacje). Potem będzie jak znalazł. To tylko taka skromna propozycja, proszę na mnie zaraz nie krzyczeć, że wniosek to taka prosta sprawa. Pewnie tak i większość z nas sobie z tym poradzi ale może przydałby się.
Prawidłowość jest taka: Gdy ludzie walczą o wspólną sprawę, wspólny cel (lub przeciwko jednemu wrogowi) to są zjednoczeni, mili dla siebie i mówią wspólnym głosem. Natomiast, gdy cel zostanie osiągnięty - wtedy zaczynają się wewnętrzne tarcia, rozliczenia, zarzuty..kto ważniejszy, kto lepszy, kto mądrzejszy, kto ma większe zasługi...Tak było ze wszystkimi przełomami, rewolucjami, partiami itd...Taka jest prawidłowość i funkcjonowanie grup, szczególnie tych, które powstają spontanicznie, ale także i tych formalnych. Czyżby zatem blogowi emeryci weszli w tę fazę? Chcę myśleć, że jednak nie.....B.N.
Przecież my nawet się nie znamy, setka osób spotka się na zlocie, ale czy z tego wyjda jakieś dalsze bliższe kontakty, to też nie wiadomo. Może jak dojdzie do stowarzyszenia, to będą działać wspólnie. Jeśli komuś potrzebne gwiazdorzenie na blogu to niech sobie gwiazdorzy, ale zgodnie z netykietą, i nie mam tu na wielkości liter
21:38 Nie wierzę też w przedstawiane przez B.N. psychologicznych teorii o jakiś roszczeniach i zasługach, gdyż tu nie chodzi o nagrody, czy premie lub inne profity. Większość z nas nie spotka się w rzeczywistości, do czego potrzebne więc są okazane splendory, w swoim środowisku pozostaniemy sobą i nawet sąsiedzi nie będą mieli wiedzy na ten temat. Blogowicze pomagali sobie raczej z potrzeby serca, niż w celu zdobywania zaszczytów. Taki jest mój punkt widzenia. Myślę, że ta wypowiedź nie spowoduje znowu konfliktu. Pozdrawiam wszystkich.
Gazeta Prawna: "Opiekunowie, którzy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego czekają na przywrócenie im prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, mają powody do zadowolenia. Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, potwierdza DGP, że rząd podjął decyzję o wypłacie zaległych pieniędzy. Projekt ustawy, który będzie określał szczegółowe warunki pozwalające na zwrot wsparcia, jeszcze w tym tygodniu może zostać przesłany do konsultacji społecznych."
Z wp.pl "Eksperci zwracają uwagę, że Polska jest obecnie najszybciej starzejącym się krajem w Europie, a ciągle nie ma strategii dla polityki senioralnej. Minister pracy i polityki społecznej ma ją ogłosić pod koniec stycznia 2014 r., podczas Kongresu Zdrowego Starzenia. "
Nie ponaglajcie Pana Prezydenta, nie naciskajcie- najlepiej będzie jak podpisze ustawę przedostatniego dnia. To najkorzystniejszy wariant. życzliwa emerytka
Niekoniecznie; prezydent złoży podpis w ostatnim dniu czyli 6 lutego, zanim zostanie opublikowane to minie trochę czasu a jeszcze od publikacji 14 dni.
Tak, czy owak - wygrana, czy przegrana w SA nie będzie miała znaczenia. Sprawy sądowe będą zakończone. Przy prawdopodobnej wygranej w SA , bo zainteresowana jest z grupy "po", szybciej będą wypłacone zaległe, niż w przypadku pozostałych emerytów. Zainteresowana złoży tylko wniosek do ZUS o odsetki i waloryzację.
Odsetki to już 11%, a było 13%. Projektowana średnia miesięczna do przeliczeń za 2013 to 3 746,0 zł (rocznie 44 952,0 zł). Nigdzie nie spotkałam jaka jest przewidywana kwota bazowa od 1 marca 2014?
Kalkulator odsetek ustawowych nadal w styczniu przelicza po 13%; proszę nie mylić z odsetkami ustawowymi dla płatników składek ZUS (to nie my!) - tu inne odsetki
Kochani blogowicze, jeżeli robicie tu na blogu wpisy z różnymi "rewelacyjnymi" wiadomościami bądźcie uprzejmi podawać źródło swojej "wiedzy". Wystarczy podać link lub przepisać adres strony internetowej bądź opisać dokładnie skąd się biorą różne "rewelacje" mogące poddenerwować innich czytających. :))) Z góry dziękuję i pozdrawiam - Misia.
Ludzie zamknijcie się w końcu bo tych durnych wpisów o niczym nie da się już czytać. Kolejny post jest zapychany głupimi wpisami a dyskusja na blogu nabrała surrealistycznego tła , to już nawet nie jest kabaretowa ale żałosna. Dajcie spokój z tymi wierszykami bo każdy potrafi czytać i jak poczuje przypływ lirycznego nastroju to sobie sięgnie po poezje jaką lubi a nie jaką mu ktoś zaserwuje. Atmosfera na blogu jest duszna żeby nie powiedzieć smrodliwa. Przestańcie przerzucać się bzdetami bo argumenty do rozmowy to to nie są. Szanujcie innych i nie narzucajcie się ze swoimi mądrościami , to nie jest forum dyskusyjne dla frustratów tylko blog do wymiany merytorycznych uwag nt. emerytur, petycji 53, urlopów wychowawczych itp. tematów dla których powstał ten blog. Nie jest to zatem arena wymiany myśli na tematy dowolne. Nie interesuje mnie kto i z kim i czy w ogóle jedzie zlot , czy ktoś założy kreacje od Diora czy worek pokutny , czy panie ze wsi są inteligentniejsze od tych z płaskimi tyłkami z ławek spod bloków i wiele innych beznadziejnych wpisów. Nie macie poczucia wstydu lub niesmaku jak tak o niczym toczycie duskurs. Mnie to wszystko co teraz ma miejsce na blogu oburza i powoduje dyskomfort. Mówi się ,że to dzieci są nienośne a ja twierdzę ,że to starzy ludzie stają się uciążliwi przez swoją zapiekłość i zapalczywość. Na koniec na blogu jestem od 2011 roku śledzę jego rozwój i zauważam ,że zmierza w złym kierunku staje się miejscem z którego chyba czas uciekać . Przepraszam za ten być może przydługi i niezbyt wygodny dla niektórych wywód ale nie dało się przejść obok głupoty do porządku dziennego . Chciałabym aby na blog wrócił klimat jaki był na początku jego istnienia. Jeśli jest to życzenie zbyt wygórowane to ja nie mam tu czego szukać . Nie oczekuję odniesienia się do mego wpisu podzieliłam się tylko spostrzeżeniami jakie mi się nasunęły podczas czytania ostatnich wpisów. Były żałosne i pozbawione dobrego smaku i zakrawały na farsę. Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie aby się nie ośmieszać. Tyle morałów na dzisiaj .Grażyna S.
Przeglądałam stronę Sejmu i nigdzie nie natrafiłam na informację, że ustawa do Prezydenta trafiła dnia 16 stycznia, jak napisał anonimowy z dnia 26.01.14 z godz.12.29. Proszę o dokładny adres
Prezydent nie ma czasu na podpisanie ustawy bo naprzód musiał wysłać list z gratulacjami do tenisisty; to jest w końcu najważniejsze wydarzenie w kraju.
10 stycznia Senat przyjął bez poprawek 5 ustaw. Żadna z nich nie została jeszcze podpisana przez Prezydenta. Wbrew potocznym opiniom, przed podjęciem przez Prezydenta decyzji o ewentualnym podpisaniu ustawy, Biuro Prawne Prezydenta rzeczywiście sprawdza każdą ustawę pod kątem jej zgodności z Konstytucją RP.
ciekawe, Biuro Prawne Prezydenta będzie teraz sprawdzało czy obecna ustawa, która powstała na skutek uznania przez TK poprzedniej ustawy (podpisanej przez Prezydenta) za niekonstytucyjną, jest zgodna z Konstytucją.....
Jeśli tak, to czy Prezydent może podpisać ustawę i ogłosić w Dz.U. a następnie przekazać ją do TK do "zbadania", nie przerywając procesu legislacyjnego?
Komentarz z 13:44 oznacza tylko, że prezydent nie jest automatem do podpisywania ustaw i że są one analizowane pod względem prawnym także w Kancelarii Prezydenta. Przecież tak doświadczeni blogowicze wiedzą dobrze, że prezydent może: a/ podpisać ustawę, b/ zawetować ustawę i zwrócić ją do ponownego rozpatrzenia do Sejmu, c/ przed podpisaniem ustawy zwrócić się o opinię w sprawie jej zgodności z konstytucją do Trybunału Konstytucyjnego w tzw. trybie prewencyjnym, d/ podpisać ustawę, a nastepnie skierować wniosek do TK o zbadanie jej zgodności z konstytucją w tzw. trybie następczym.
Kochani,nie wygląda to różowo. Za wcześnie się cieszyliśmy z ustawy. Dzisiaj w internecie i w prasie było że TK nie otrzymał nic od Prezydenta w spr OFE. Nie chcę krakać ale w naszej sprawie też się Prezydent nie śpieszy. Inne ustawy podpisuje od ręki a tu jest cisza. Nad czym tak myśli ? Czy znowu zaufa swoim prawnikom i Wujcickiej przez których jest teraz dziura w budżecie i cierpią emeryci a prawnicy liczą kasę. Jeżeli chodzi o ZUS i Sądy to i tak będą robić swoje i dalej gnębić nas.
Jestem każdego dnia na tym blogu, od samego początku. Porad nie udzielałam ale chętnie z nich czerpałam wiedzę. Była to piękna sprawa, dowodząca, że emeryci nie są wykluczeni z nowoczesnych form komunikacji. Doceńcie trud wielu osób, a nie kasa bije Wam po głowach. Bez tego bloga nic byście nie mieli , to taka wdzięczność? Pozdrawiam wszystkich " starych blogowiczów".
Polecam Panu Kamyszowi przeczytanie wpisów na blogu ....zapewne zmienił by zdanie na temat polityki senioralnej i zdrowego starzenia. Wchodząc na blog ma się wrażenie , że to nastoletnie panny i kawalerowie prowadzą dyskusje, a nie poważni emeryci. Trzymajcie tak dalej ,tylko sobie nie ubliżajcie.Jest fajnie. Pozdrawiam Was Iga 2
Nasza kochana Adminko, jak się nie mylę to masz teraz sesję - trzymamy kciuki i życzymy Ci samych najlepszych ocen i dużo zdrowia. Pozdrowienia dla Mamy. Maria Z.
Ja uważam, że te durnre wpisy to pisze jedna osoba i sama sobie również pisze komentarze i to nie jest emert/ka zawieszona/ny Jest to osoba zawistna, która ma uprawnienia emerytalne ale nie może pobierać emerytury ponieważ nie zwolniła się z pracy. Sama zadaje jednostajnie głupawe pytania i głupawo je potem komentuje, ( że niby to emeryci ) aby nas upodlić i ośmieszyć. Proszę traktować te wpisy jak powietrze, nie reagować na nie. Administrator bloga ma możliwość sprawdzenia czyje to są wpisy, każdy ma adres komputerowy. Tej osobie chodzi aby blog został zlikwidowany a my odpowiadając na niedorzeczne wpisy pomagamy w tym tej osobie. Myślę, że mam tację.
Tak sobie myślę,że ciężko będzie (choć licznik bije wszystkim 13 % ) dotrwać cało i zdrowo - do podpisu pana Prezydenta i 4 mln wejść na ten blog. Gorąco wszystkich pozdrawiam. mm
To jest dowód na "dotrzymywanie" słowa przez Prezydenta. Podpisał ustawę o OFE i od razu obiecał skierować wniosek o zbadanie jej konstytucyjności do Trybunału Konstytucyjnego. Jednak do TK taki wniosek do dnia dzisiejszego nie wpłynął ! Ania
Kochani,nie wygląda to różowo. Za wcześnie się cieszyliśmy z ustawy. Dzisiaj w internecie i w prasie było że TK nie otrzymał nic od Prezydenta w spr OFE. Nie chcę krakać ale w naszej sprawie też się Prezydent nie śpieszy. Inne ustawy podpisuje od ręki a tu jest cisza. Nad czym tak myśli ? Czy znowu zaufa swoim prawnikom i Wujcickiej przez których jest teraz dziura w budżecie i cierpią emeryci a prawnicy liczą kasę. Jeżeli chodzi o ZUS i Sądy to i tak będą robić swoje i dalej gnębić nas.
dziękuje bardzo za odpowiedź, jutro wysyłam wniosek o wyrok i czekam na decyzje ZUS przypuszczam że zbiegnie się ona z ustawą.więc czekam cierpliwie Kaliszanka
OdpowiedzUsuńKaliszanko, masz odpowiedź na swoje poprzednie dylematy w poprzednim poście.
UsuńWpis Kaliszanki z 11:03 jest tutaj pierwszy i świadczy o tym, że już zapoznała się z odpowiedziami z poprzedniego postu i właśnie za nie dziękuje.
UsuńPo co więc odsyłasz Ją do poprzedniego postu, skoro Ona to wszystko już wie?
Dlaczego Prezydent czeka?.To kosztuje.
OdpowiedzUsuńProszę już nie zadawać takich pytań , dlaczego, po co itd. Nikt z nas nie zna na to pytanie odpowiedzi . Proszę jeszcze raz, czekać cierpliwie na to co ma nastąpić ze strony Prezydenta do 6 lutego.
UsuńNie podpisał jeszcze- źle, podpisał szybciej tez byłoby złe( bo odsetki byłyby większe).
UsuńNie dogodzi.
k
O niecierpliwości
UsuńO wszechogarniająca niecierpliwości
na cóż jesteś – w takiej ogromnej ilości
sprawczynio gniewnych, buntu, bezmyślności
o niecierpliwości mam cię dość…
O niepohamowana niecierpliwości
gwałtem wdzierasz się rządzisz także w miłości
ziarnem niepokoju siejesz niepewności
o niecierpliwości jak na złość…
O podstępna, okrutna niecierpliwości
podchodzisz znienacka, nikczemnie się gościsz
choć wcale cię nie proszą i niby psocisz
o niecierpliwości jak zły gość…
O natrętnie kusząca niecierpliwości
rozbudzona przesadzasz w natarczywości
jak zły anioł popychasz w życia przepaści
o niecierpliwości tylko po co?
Autor: marcepani
Można zadawać pytania ,bo kto pyta nie...fajnie tym co mają i emeryturę i pracują ale są i tacy co już dawno sa na głodowej emeryturze więc dlatego pytają
OdpowiedzUsuńNa naszą emeryturę mają wpływ zarobki ale również staż pracy w tym okresy składkowe.
UsuńNa naszą emeryturę miały wpływ przede wszystkim zarobki. Lepiej było ;) pracować krótko, ale mieć wysokie pobory, a wraz z nim wysoki wskaźnik WPW, niż pracować bardzo długo z niskim wynagrodzeniem i niskim wskaźnikiem. W obu przypadkach WWPW mógł być liczony z 10 lat.
UsuńMoże się komuś przyda,
Usuńjedenaście sposobów na wyższą emeryturę obliczoną według "starych" zasad
http://www.zus.pl/files/sposoby.pdf
Skąd wiadomo, że Prezydent otrzymał 16 stycznia .Senat zatwierdził 10 stycznia. Pozdrawiam. A
OdpowiedzUsuńInformacja o przekazaniu ustawy Prezydentowi do podpisu 16 stycznia pochodzi ze strony internetowej Sejmu:
Usuńhttp://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F951E3D60EEE588AC1257C220050CF01
APEL - CAŁKIEM SERIO
OdpowiedzUsuńdo Pani / Pana Anonimowego z 17.08.
Osobiście uprzejmie proszę zaniechać takie dywagacje. Zachęcam do myślenia na ten czas o czymś przyjemniejszym, a mianowicie o zlocie (vide tytuł tego postu), np. o kreacjach.
mm
Słuszna uwaga mm. Trzeba trzymać się tematu dyskusji, a nie wpisywać co tylko na myśl przyjdzie, robi się z tego groch z kapustą i w ten sposób tytuł postu nie odzwierciedla jego zawartości.
UsuńDzięki, mm
UsuńCo się z niektórymi ludźmi dzieje?
Tym razem wpisuję anonimowo, bo atak jest niemiłosierny.
Teraz jak czytam to dopiero widać kto występował na tym blogu.
UsuńA może warto na spokojnie przygotować piękny wniosek do ZUS ( z apelacją ZUS, i inne sytuacje). Potem będzie jak znalazł. To tylko taka skromna propozycja, proszę na mnie zaraz nie krzyczeć, że wniosek to taka prosta sprawa. Pewnie tak i większość z nas sobie z tym poradzi ale może przydałby się.
OdpowiedzUsuńOpracowywanie takiego wniosku jest w tej chwili przedwczesne. Może się okazać, że ZUS wycofa sam swoje apelacje, po co więc wybiegać przed orkiestrę?
UsuńPrawidłowość jest taka: Gdy ludzie walczą o wspólną sprawę, wspólny cel (lub przeciwko jednemu wrogowi) to są zjednoczeni, mili dla siebie i mówią wspólnym głosem. Natomiast, gdy cel zostanie osiągnięty - wtedy zaczynają się wewnętrzne tarcia, rozliczenia, zarzuty..kto ważniejszy, kto lepszy, kto mądrzejszy, kto ma większe zasługi...Tak było ze wszystkimi przełomami, rewolucjami, partiami itd...Taka jest prawidłowość i funkcjonowanie grup, szczególnie tych, które powstają spontanicznie, ale także i tych formalnych. Czyżby zatem blogowi emeryci weszli w tę fazę? Chcę myśleć, że jednak nie.....B.N.
OdpowiedzUsuńBN w pełni popieram.
UsuńMądrze to ujęłaś/ ująłeś B.N - nic dodać nic ująć....
UsuńSzkoda że ta reguła i tu się sprawdza.
Przecież my nawet się nie znamy, setka osób spotka się na zlocie, ale czy z tego wyjda jakieś dalsze bliższe kontakty, to też nie wiadomo. Może jak dojdzie do stowarzyszenia, to będą działać wspólnie.
UsuńJeśli komuś potrzebne gwiazdorzenie na blogu to niech sobie gwiazdorzy, ale zgodnie z netykietą, i nie mam tu na wielkości liter
Dziękuję Ci B.N.
UsuńZa Twoje mądrości. Jak zwykle masz rację.
21:38
UsuńNie wierzę też w przedstawiane przez B.N. psychologicznych teorii o jakiś roszczeniach i zasługach, gdyż tu nie chodzi o nagrody, czy premie lub inne profity.
Większość z nas nie spotka się w rzeczywistości, do czego potrzebne więc są okazane splendory, w swoim środowisku pozostaniemy sobą i nawet sąsiedzi nie będą mieli wiedzy na ten temat.
Blogowicze pomagali sobie raczej z potrzeby serca, niż w celu zdobywania zaszczytów. Taki jest mój punkt widzenia.
Myślę, że ta wypowiedź nie spowoduje znowu konfliktu.
Pozdrawiam wszystkich.
Zastanawiam się czy blog nadal będzie oblegany gdy Prezydent podpisze ustawę i wszyscy otrzymają to co im się należy.
OdpowiedzUsuńPopieram propozycję anonimowego z 18.28 ,moze ktoś napisałby taki wniosek do zus . byłabym wdzięczna a myślę że nie tylko ja .E.
OdpowiedzUsuń12:02
UsuńPóki co nie ma takiej potrzeby, trzeba poczekać jaką strategię przyjmie ZUS.
Gazeta Prawna: "Opiekunowie, którzy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego czekają na przywrócenie im prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, mają powody do zadowolenia. Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, potwierdza DGP, że rząd podjął decyzję o wypłacie zaległych pieniędzy. Projekt ustawy, który będzie określał szczegółowe warunki pozwalające na zwrot wsparcia, jeszcze w tym tygodniu może zostać przesłany do konsultacji społecznych."
OdpowiedzUsuńZ wp.pl "Eksperci zwracają uwagę, że Polska jest obecnie najszybciej starzejącym się krajem w Europie, a ciągle nie ma strategii dla polityki senioralnej. Minister pracy i polityki społecznej ma ją ogłosić pod koniec stycznia 2014 r., podczas Kongresu Zdrowego Starzenia. "
OdpowiedzUsuńNie ponaglajcie Pana Prezydenta, nie naciskajcie- najlepiej będzie jak podpisze ustawę przedostatniego dnia. To najkorzystniejszy wariant.
OdpowiedzUsuńżyczliwa emerytka
Dzisiaj dostałam zawiadomienie o rozprawie w SA w Poznaniu w dn.19.02. W SO wygrałam , emerytura przyznana w 2010 roku .
OdpowiedzUsuńDo tego czasu ustawa już wejdzie w życie !
UsuńNiekoniecznie; prezydent złoży podpis w ostatnim dniu czyli 6 lutego, zanim zostanie opublikowane to minie trochę czasu a jeszcze od publikacji 14 dni.
UsuńTak, czy owak - wygrana, czy przegrana w SA nie będzie miała znaczenia. Sprawy sądowe będą zakończone. Przy prawdopodobnej wygranej w SA , bo zainteresowana jest z grupy "po", szybciej będą wypłacone zaległe, niż w przypadku pozostałych emerytów. Zainteresowana złoży tylko wniosek do ZUS o odsetki i waloryzację.
UsuńDo Sądu należy wystąpić z wnioskiem o wyrok,może się mylę Anna
UsuńMoi drodzy rocznik kobiet 1953 prosi o wysyłanie PETYCJI - pomagajmy sobie, bo takie jest przesłanie naszego bloga. Maria Z
OdpowiedzUsuńOdsetki to już 11%, a było 13%.
OdpowiedzUsuńProjektowana średnia miesięczna do przeliczeń za 2013 to 3 746,0 zł (rocznie 44 952,0 zł). Nigdzie nie spotkałam jaka jest przewidywana kwota bazowa od 1 marca 2014?
Skąd masz taką wiedzę że odsetki są mniejsze?.
UsuńPodaj źródło tej swojej wiedzy bo jesteśmy zainteresowani wszyscy.
W połowie lutego bedzie już wiadomo jaka jest kwota bazowa w 2014
UsuńPodaj nr rozporządzenia RM w sprawie odsetek; narazie obowiązuje od 15.12.2008 roku rozporządzenie nr 04/12/2008
UsuńDz.U. 2008 nr 220 poz. 1434
UsuńRozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 grudnia 2008 r. w sprawie określenia wysokości odsetek ustawowych
Nie znalazłam informacji, aby zostało zmienione albo uchylone
Kalkulator odsetek ustawowych nadal w styczniu przelicza po 13%; proszę nie mylić z odsetkami ustawowymi dla płatników składek ZUS (to nie my!) - tu inne odsetki
UsuńKochani blogowicze, jeżeli robicie tu na blogu wpisy z różnymi "rewelacyjnymi" wiadomościami bądźcie uprzejmi podawać źródło swojej "wiedzy".
OdpowiedzUsuńWystarczy podać link lub przepisać adres strony internetowej bądź opisać dokładnie skąd się biorą różne "rewelacje" mogące poddenerwować innich czytających. :)))
Z góry dziękuję i pozdrawiam - Misia.
wystarczy wpisać w przeglądarce- jakie są odsetki ZUS i wszystko jest jasne, niektóre pytania są tak głupie że aż poraża.
OdpowiedzUsuńWszystkie informacje na stronie - Odsetki 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 - ustawowe
Usuńhttp://odsetki.strefa.pl/
Ludzie zamknijcie się w końcu bo tych durnych wpisów o niczym nie da się już czytać. Kolejny post jest zapychany głupimi wpisami a dyskusja na blogu nabrała surrealistycznego tła , to już nawet nie jest kabaretowa ale żałosna. Dajcie spokój z tymi wierszykami bo każdy potrafi czytać i jak poczuje przypływ lirycznego nastroju to sobie sięgnie po poezje jaką lubi a nie jaką mu ktoś zaserwuje. Atmosfera na blogu jest duszna żeby nie powiedzieć smrodliwa. Przestańcie przerzucać się bzdetami bo argumenty do rozmowy to to nie są. Szanujcie innych i nie narzucajcie się ze swoimi mądrościami , to nie jest forum dyskusyjne dla frustratów tylko blog do wymiany merytorycznych uwag nt. emerytur, petycji 53, urlopów wychowawczych itp. tematów dla których powstał ten blog. Nie jest to zatem arena wymiany myśli na tematy dowolne. Nie interesuje mnie kto i z kim i czy w ogóle jedzie zlot , czy ktoś założy kreacje od Diora czy worek pokutny , czy panie ze wsi są inteligentniejsze od tych z płaskimi tyłkami z ławek spod bloków i wiele innych beznadziejnych wpisów. Nie macie poczucia wstydu lub niesmaku jak tak o niczym toczycie duskurs. Mnie to wszystko co teraz ma miejsce na blogu oburza i powoduje dyskomfort. Mówi się ,że to dzieci są nienośne a ja twierdzę ,że to starzy ludzie stają się uciążliwi przez swoją zapiekłość i zapalczywość. Na koniec na blogu jestem od 2011 roku śledzę jego rozwój i zauważam ,że zmierza w złym kierunku staje się miejscem z którego chyba czas uciekać . Przepraszam za ten być może przydługi i niezbyt wygodny dla niektórych wywód ale nie dało się przejść obok głupoty do porządku dziennego . Chciałabym aby na blog wrócił klimat jaki był na początku jego istnienia. Jeśli jest to życzenie zbyt wygórowane to ja nie mam tu czego szukać . Nie oczekuję odniesienia się do mego wpisu podzieliłam się tylko spostrzeżeniami jakie mi się nasunęły podczas czytania ostatnich wpisów. Były żałosne i pozbawione dobrego smaku i zakrawały na farsę. Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie aby się nie ośmieszać. Tyle morałów na dzisiaj .Grażyna S.
OdpowiedzUsuńOdbierając korespondencję z sądu w punktach awizo Polskiej Grupy Pocztowej sprawdzajmy dokładnie, czy aby na pewno jest adresowana do nas ;)
OdpowiedzUsuńhttp://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/773297,kolejna-wpadka-pgp-kontrakt-na-przesylki-sadowe-moze-zostac-zerwany.html
Przeglądałam stronę Sejmu i nigdzie nie natrafiłam na informację, że ustawa do Prezydenta trafiła dnia 16 stycznia, jak napisał anonimowy z dnia 26.01.14 z godz.12.29. Proszę o dokładny adres
OdpowiedzUsuńPrzejrzyj uważnie ;)
Usuńhttp://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F951E3D60EEE588AC1257C220050CF01
Prezydent nie ma czasu na podpisanie ustawy bo naprzód musiał wysłać list z gratulacjami do tenisisty; to jest w końcu najważniejsze wydarzenie w kraju.
OdpowiedzUsuń10 stycznia Senat przyjął bez poprawek 5 ustaw. Żadna z nich nie została jeszcze podpisana przez Prezydenta. Wbrew potocznym opiniom, przed podjęciem przez Prezydenta decyzji o ewentualnym podpisaniu ustawy, Biuro Prawne Prezydenta rzeczywiście sprawdza każdą ustawę pod kątem jej zgodności z Konstytucją RP.
Usuńciekawe, Biuro Prawne Prezydenta będzie teraz sprawdzało czy obecna ustawa, która powstała na skutek uznania przez TK poprzedniej ustawy (podpisanej przez Prezydenta) za niekonstytucyjną, jest zgodna z Konstytucją.....
UsuńPewnie chodzi o nieokreślony czas do złożenia wniosku do organu rentowego o wypłatę zaległych emerytur.
UsuńJeśli tak, to czy Prezydent może podpisać ustawę i ogłosić w Dz.U. a następnie przekazać ją do TK do "zbadania", nie przerywając procesu legislacyjnego?
UsuńTak może zrobić!
UsuńKomentarz z 13:44 oznacza tylko, że prezydent nie jest automatem do podpisywania ustaw i że są one analizowane pod względem prawnym także w Kancelarii Prezydenta.
UsuńPrzecież tak doświadczeni blogowicze wiedzą dobrze, że prezydent może:
a/ podpisać ustawę,
b/ zawetować ustawę i zwrócić ją do ponownego rozpatrzenia do Sejmu,
c/ przed podpisaniem ustawy zwrócić się o opinię w sprawie jej zgodności z konstytucją do Trybunału Konstytucyjnego w tzw. trybie prewencyjnym,
d/ podpisać ustawę, a nastepnie skierować wniosek do TK o zbadanie jej zgodności z konstytucją w tzw. trybie następczym.
... i za nim podejmie jakąkolwiek z w/w decyzji to musi się z nią zapoznać pod względem merytorycznym. Nie podpisuje w ciemno.
UsuńKochani,nie wygląda to różowo. Za wcześnie się cieszyliśmy z ustawy.
UsuńDzisiaj w internecie i w prasie było że TK nie otrzymał nic od Prezydenta w spr OFE.
Nie chcę krakać ale w naszej sprawie też się Prezydent nie śpieszy.
Inne ustawy podpisuje od ręki a tu jest cisza.
Nad czym tak myśli ? Czy znowu zaufa swoim prawnikom i Wujcickiej przez których jest teraz dziura w budżecie i cierpią emeryci a prawnicy liczą kasę. Jeżeli chodzi o ZUS i Sądy to i tak będą robić swoje i dalej gnębić nas.
Jestem każdego dnia na tym blogu, od samego początku. Porad nie udzielałam ale chętnie z nich czerpałam wiedzę. Była to piękna sprawa, dowodząca, że emeryci nie są wykluczeni z nowoczesnych form komunikacji. Doceńcie trud wielu osób, a nie kasa bije Wam po głowach. Bez tego bloga nic byście nie mieli , to taka wdzięczność?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam wszystkich " starych blogowiczów".
Polecam Panu Kamyszowi przeczytanie wpisów na blogu ....zapewne zmienił by zdanie na temat polityki senioralnej i zdrowego starzenia. Wchodząc na blog ma się wrażenie , że to nastoletnie panny i kawalerowie prowadzą dyskusje, a nie poważni emeryci. Trzymajcie tak dalej ,tylko sobie nie ubliżajcie.Jest fajnie. Pozdrawiam Was Iga 2
OdpowiedzUsuńBrawo Igo 2 !
UsuńNasza kochana Adminko, jak się nie mylę to masz teraz sesję - trzymamy kciuki i życzymy Ci samych najlepszych ocen i dużo zdrowia. Pozdrowienia dla Mamy. Maria Z.
OdpowiedzUsuńKochana Adminko,
UsuńTrzymamy mocno kciuki za pomyślne zaliczenie sesji !
pozdrawiam
Ja uważam, że te durnre wpisy to pisze jedna osoba i sama sobie również pisze komentarze i to nie jest emert/ka zawieszona/ny Jest to osoba zawistna, która ma uprawnienia emerytalne ale nie może pobierać emerytury ponieważ nie zwolniła się z pracy. Sama zadaje jednostajnie głupawe pytania i głupawo je potem komentuje, ( że niby to emeryci ) aby nas upodlić i ośmieszyć. Proszę traktować te wpisy jak powietrze, nie reagować na nie. Administrator bloga ma możliwość sprawdzenia czyje to są wpisy, każdy ma adres komputerowy. Tej osobie chodzi aby blog został zlikwidowany a my odpowiadając na niedorzeczne wpisy pomagamy w tym tej osobie. Myślę, że mam tację.
OdpowiedzUsuńTak sobie myślę,że ciężko będzie (choć licznik bije wszystkim 13 % ) dotrwać cało i zdrowo - do podpisu pana Prezydenta i 4 mln wejść na ten blog.
OdpowiedzUsuńGorąco wszystkich pozdrawiam.
mm
mm,
UsuńDotrwamy!
Trzymajmy się razem i nie zwracajmy uwagi na zaczepki.
DD
Jakoś podpisując ustawę zawieszającą świadczenia nie miał wątpliwości o tym czy jest zgodna z konstytucją; razem z I. Wóycicką.
OdpowiedzUsuńhttp://niezalezna.pl/51135-blef-bronislawa-komorowskiego-trybunal-konstytucyjny-nie-bada-ustawy-o-ofe
UsuńTo jest dowód na "dotrzymywanie" słowa przez Prezydenta.
UsuńPodpisał ustawę o OFE i od razu obiecał skierować wniosek o zbadanie jej konstytucyjności do Trybunału Konstytucyjnego.
Jednak do TK taki wniosek do dnia dzisiejszego nie wpłynął !
Ania
Kochani,nie wygląda to różowo. Za wcześnie się cieszyliśmy z ustawy.
OdpowiedzUsuńDzisiaj w internecie i w prasie było że TK nie otrzymał nic od Prezydenta w spr OFE.
Nie chcę krakać ale w naszej sprawie też się Prezydent nie śpieszy.
Inne ustawy podpisuje od ręki a tu jest cisza.
Nad czym tak myśli ? Czy znowu zaufa swoim prawnikom i Wujcickiej przez których jest teraz dziura w budżecie i cierpią emeryci a prawnicy liczą kasę. Jeżeli chodzi o ZUS i Sądy to i tak będą robić swoje i dalej gnębić nas.
Prezydent innych ustaw też nie podpisuje od ręki; jedyne wyjątki to kontrowersyjne uchwalone na kolanie np podniesienie wieku emerytalnego, OFE..
UsuńMoi mili już wiem dokładnie ,że Pan Prezydent sie zdenerwował i to co
OdpowiedzUsuńżeśmy gadali to nic z tego
Prezydent nie może gniewać się na naród,ma go wspierać
OdpowiedzUsuń